Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Представники державних органів і кредитні спілки говорили про баланс інтересів і захист прав споживачів під час круглого столу

У Києві, 23 травня, відбувся круглий стіл «Держава, кредитні спілки, споживачі: захист прав та баланс інтересів». 

Організаторами заходу виступили Всеукраїнська асоціація кредитних спілок та Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів».

Захід проводиться за сприяння німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках проекту технічної допомоги GIZ та німецької кооперативної асоціації Райффайзен (DGRV) «Реформування фінансової діяльності у сільській місцевості».

Модератором круглого столу був Юрій ПОЛУНЄЄВ, голова підкомітету з питань державного внутрішнього і зовнішнього боргу та законодавчого забезпечення регулювання державних лотерей Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.

В обговоренні взяли участь Андрій ОЛЕНЧИК, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; Олег ШВЕЦЬ, директор департаменту Нацкомфінпослуг; Вікторія ВОЛКОВСЬКА, президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок; Іван ВИШНЕВСЬКИЙ, голова Правління Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», генеральний директор УОКС ВАКС; Анна ГАМБУРГ, керівник спільного проекту GTZ та DGRV за фінансування Німецького Федерального Уряду «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості»; Олег ЛУЦИШИН, голова Правління кредитної спілки «Калина»; Марія ГОЛОНСЬКА, голова правління кредитної спілки «Відродження»; Володимир КАЗАРІНОВ, голова Правління кредитної спілки «Кредит-Союз»; Лариса ПРЯДКО, голова правління кредитної спілки «Профспілкова скарбниця».

Першою новиною, з якої й розпочали круглий стіл, стало повідомлення про те, що цього ж дня Юрій Полунєєв зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 10519 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо гарантування внесків (вкладів) членів кредитних спілок на депозитні рахунки». На прохання журналістів детально розповісти про цей проект Закону, пан Полунєєв зазначив, що не хоче відхилятися від теми круглого столу, проте детальні роз’яснення щодо законопроекту будуть надані громадськості вже незабаром.

Під час круглого столу між представниками державних органів, асоціацій і керівниками кредитних спілок відбувся конструктивний, але не простий діалог. Зокрема, представник регулятора зазначив, що ринок кредитних спілок потребує докорінного реформування шляхом внесення змін до профільного закону. За словами представника Нацкомфінпослуг, наразі триває підготовка відповідної концепції, яка буде готова за кілька тижнів або за місяць.

З позицією Нацкомфінпослуг щодо необхідності змін на ринку кредитних спілок погоджуються і його учасники, й керівники об’єднань, але при цьому вони зазначають, що зміни мають бути системними. Так потрібно:

1. Забезпечити захист прав членів кредитних спілок та вдосконалити систему державного регулювання діяльності кредитних спілок.

2. Захистити вклади (депозити) членів кредитних спілок для формування довіри населення до фінансового сектору (створити Фонд гарантування вкладів для членів кредитних спілок або поширити юрисдикцію існуючого Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на кредитні спілки та їх вкладників, визначити обов’язковість участі у системі гарантування вкладів членів для кредитних спілок, які здійснюють залучення вкладів).

3. Сформувати систему рефінансування та підтримання ліквідності як стабілізуючого фактору розвитку сектору (створити фінансовий центр системи кредитних спілок через діяльність об’єднаних кредитних спілок, створити кооперативний банк або спеціалізовану небанківську фінансову установу, запровадити механізми управління ліквідністю у кредитних спілках).

4. Розвивати інститути саморегулювання (самоконтролю) кредитних спілок (встановлювати порядок взаємодії саморегулівних організацій кредитних спілок із державним регулятором, впроваджувати обов’язковість участі кредитних спілок, що здійснюють діяльність по залученню внесків (вкладів) членів кредитних спілок на депозитні рахунки, у професійних об’єднаннях та фонді гарантування вкладів членів кредитних спілок, запроваджувати цивілізовані та соціально відповідальні правила поведінки на ринку кредитних спілок).

Підсумовуючи роботу круглого столу, Юрій Полунєєв зазначив, що працювати є над чим, тому розпочатий публічно діалог варто продовжувати.

ВАКС висловлює подяку всім учасникам круглого столу за готовність обговорювати існуючі на ринку кредитних спілок перешкоди до того, щоб ці фінансові установи вийшли на новий рівень.

Особливу подяку ВАКС висловлює Юрію Полунєєву, який погодився вести круглий стіл, присвячений непростій, але актуальній темі.

Фоторепортаж з круглого столу ›››


 

Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=579

 

 

 


 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net