Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

 •  

Оновлено. Відбулася міжнародна конференція «Роль кредитних спілок у соціально-економічному розвитку територіальних громад»

Німецький Проект технічної допомоги DGRV/GIZ «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості» ініціював обговорення ролі кредитних спілок у соціально-економічному розвитку територіальних громад у рамках міжнародної конференції «Роль кредитних спілок у соціально-економічному розвитку територіальних громад», що відбулася 21 травня в Києві. Для обміну досвідом до України завітали представники системи кредитної кооперації Бразилії, а також представники Німецької Кооперативної Асоціації «Райффайзен» (DGRV).

Під час міжнародної конференції колеги з Бразилії поділилися досвідом формування системи фінансових кооперативів. Зокрема, вони розповіли про місце кредитних кооперативів Бразилії в Національній фінансовій системі, показали, наскільки уряд Бразилії зацікавлений у розвитку цього сегменту фінансового ринку, представили схему базової структури системи кредитних кооперативів. Крім того, бразильські колеги назвали основні засади для створення потужної кредитної кооперації в їхній країні:

 • зміцнені кооперативи;
 • постійна капіталізація;
 • гарантійний фонд кредитів;
 • фонд фінансової стабільності;
 • професійна підготовка: професіоналізм адміністрації та працівників;
 • маркетинг і комунікація: зовнішня та внутрішня;
 • прозоре управління;
 • адекватний та ефективний внутрішній контроль;
 • діючий центральний орган.

Анна Гамбург, представник Німецької кооперативної системи «Райффайзен», розповіла про кооперативну систему Німеччини.

Українським кредитним спілкам теж було про що розповісти іноземним колегам. Так про значення кредитних спілок у фінансовому оздоровленні української економіки в посткризовий період доповідав Андрій Оленчик, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, президент об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» (ПЗВ). За його словами, активна фаза світової фінансової кризи завершилася на початку 2010 року. На поточний момент можна констатувати, що ситуація в секторі кредитних спілок стабілізувалася й настав час для очищення та переосмислення перспектив їхнього подальшого розвитку.

Андрій Оленчик зазначив, що кредитні спілки мають активізувати діяльність і особливо в сільській місцевості, де банківський сектор своїми фінансовими послугами представлений або слабо, або й зовсім відсутній. Не слід обмежуватися традиційними напрямками роботи. Варто привернути увагу й на інші — не менш перспективні, зокрема, на зелений туризм, енергозбереження, на підтримку земельної реформи.

Крім того, на думку пана Оленчика, для подальшого розвитку кредитних спілок багато важить їхня функціональна інтеграція з територіальними громадами, іншими видами кооперативів, різноманітними формами економічної та соціальної самоорганізації населення, професійними спілками, трудовими колективами, навчальними закладами тощо.

Віктор Новіков, член правління Національного банку України, директор юридичного департаменту, акцентував увагу присутніх на значенні кредитних спілок для розвитку фінансового сектору України, необхідності створення Центральної фінансової установи кредитних спілок із банківською ліцензією.

У свою чергу представники об’єднань кредитних спілок України навели інформацію, яка наочно демонструє, що українські кредитні спілки прагнуть до розвитку й цивілізованої роботи на фінансовому ринку.

Зокрема, Вікторія Волковська, президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС), надала головні фінансові показники членів асоціації, розповіла про систему, за якою працює ВАКС, а також наголосила на основних цілях і завданнях асоціації:

 • сприяння розвитку інфраструктури ринку кредитної кооперації;
 • позитивний імідж на ринку фінансових послуг;
 • підвищення престижу та надійності кредитних спілок-членів ВАКС;
 • об’єднання учасників ринку кредитної кооперації;
 • підвищення професійного рівня фахівців кредитних спілок;
 • узагальнення думок і пропозицій членів ВАКС і донесення їх до регуляторів.

Іван Вишневський, голова правління Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» (ПЗВ) і голова правління Української об’єднаної кредитної спілки (УОКС), детально розповів про правила й стандарти, що діють для учасників ПЗВ, безвиїзний і виїзний моніторинг, аудиторську діяльність і розвиток УОКС.

Микола Гриценко, керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» проекту USAID «Агроінвест» у своїй презентації надав інформацію про динаміку розвитку кооперативного руху в Україні.

Представники українських кредитних спілок (КС «Вигода», «Анісія», «Косівська», «Відродження», «Профспілкова скарбниця», «Альтернатива») показали на прикладі своєї діяльності, як кредитні спілки працюють в Україні.

Фоторепортаж з міжнародної конференції ›››

Після міжнародної конференції в Києві, представники Бразилії відвідали м. Львів, де зустрілися з місцевими обласними депутатами і чиновниками та ознайомилися з діяльністю Церковної кредитної спілки «Анісія».


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=578

 


 

Значення кредитних спілок у фінансовому оздоровленні української економіки в посткризовий період — Андрій Оленчик, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб  ›››

Реформа фінансової діяльності в сільській місцевості — Анна Гамбург, керівник проекту DGRV/GIZ «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості» ›››

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок — Вікторія Волковська, президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок ›››

Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» — Іван Вишневський, голова правління Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» ›››

Динаміка розвитку кооперативного руху в Україні — Микола Гриценко, керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» проекту USAID «Агроінвест» ›››

Участь кооперативів у фінансовій системі Бразилії ›››

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net