Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Кредитна спілка «Вигода» напередодні свого 20-річчя

14 червня 2012 року кредитній спілці «Вигода» виповнюється 20 років!

Чим живе кредитна спілка сьогодні? Як прислужилася вона своїй вигодянській громаді? Скільки людей, членів кредитної спілки, змогли допомогти самі собі завдяки своїй організації. Про це і про багато інших речей керівники спілки говорили на цьогорічних загальних зборах, що відбулися 1 квітня.

Стрийська кооперативна ініціатива в багатьох своїх проявах знаходить відображення в житті членів кредитної спілки. У минулому звітному періоді розпочав свою роботу благодійний фонд «Рідня», відновився споживчий кооператив здорового харчування «Віра», продовжує працювати лікарняна каса «Каса здоров'я Стрийщини». Проте базою для всіх залишається кредитна спілка «Вигода» — фінансова організація кооперативного типу.

На загальні збори «Вигоди» прийшли стрияни, а також приїхали члени з віддалених філій Самбора, Старого Самбора, Пустомит, Жидачева, Моршина, Калуша, Бережан, Сколе, Миколаєва, Сокаля, Радехова, Жовкви, Городка, Буська, Яворова й інших населених пунктів. Збори відбувалися в великому залі Народного Дому. О першій годині працівники розпочали реєстрацію учасників. До початку зборів присутні мали можливість ознайомитися з матеріалами в папках, які отримували при реєстрації, інформацією на стендах, що підготувало кожне з відділень про свою діяльність, заповнити анкету, запропоновану присутнім ревізійною комісією, щоб оцінити роботу кредитівки, переглянути відеоряд з життя організації впродовж року.

Урочистість заходу підкреслювалася одягом присутніх. Більшість учасників були одягнуті у вишите вбрання. Настрій у всіх був піднесений, багато присутніх спілкувалися одні з одними, фотографувалися на згадку.

Самі збори розпочалися із благословення присутнього о. Мирона та гімну України. Потім, як зазвичай, звітували очільники організації голова спостережної ради Василь Щекун, голова ревізійної комісії Петро Маковський, голова правління Марія Сюма, голова кредитного комітету Олександра Лось. Де-хто з присутніх брали участь в обговоренні доповідей. Далі, в робочому порядку, в діловій атмосфері ухвалили ряд важливих рішень порядку денного і, практично, з дотриманням регламенту завершили збори. Потім всі були запрошені в залу, де на присутніх чекав накритий стіл з частуванням.

Показники кредитної спілки «Вигода» за 2011 рік

 

 

Кількість виданих кредитів

Сума виданих кредитів

 Кредити, що вплинули на розвиток регіону

564

10,2

1

Підприємницька діяльність

256

6,8 млн.грн

2

Сільське господарство

23

0,798 млн.грн.

3

Енергозбереження

285

2,6 млн.грн.

 Соціальні кредити

7576

44,609 млн

1

Придбання транспорту

63

1,8 млн.грн

2

Придбання житла

84

2,7 млн.грн.

3

Придбання побутової техніки та меблів

168

0,609 млн.грн.

4

Інші споживчі потреби (ремонт, навчання, лікування,  поїздки за кордон, відпочинок, урочисті події, переоформлення спадщини та інше)

7261

39,5 млн

 РАЗОМ

8140

54,809 млн. грн

Факти

Протягом 2011 року КС «Вигода» працювала за унікальною програмою енергозбереження Львівської обласної ради та Львівської ОДА, яка частково відшкодовує відсотки за кредитом тим позичальникам, які застосовують інноваційні технології енергозбереження своїх власних осель.

Уже в першому кварталі 2012 року спільно з депутатською комісією Львівської обласної ради напрацьована програма підтримки розвитку фермерства, яка була прийнята на сесії обласної ради.

Кредитна спілка самостійно впровадила новий вид фермерських кредитів на підтримку та розвиток фермерських господарств за зниженою відсотковою ставкою.

Проведено 16 зустрічей з фермерами (понад 250 осіб), в різних районах області з роз’яснюванням суті програми для фермерів та можливості кредитування їх в КС «Вигода».

За перший квартал 2012 року видано 27 кредитів на 1,449 млн грн для фермерів.

Проведення Загальних зборів — захід обов'язковий, відбувається щорічно, цього року відбувся 1 квітня 2012 року.

Відкритість кредитної спілки, можливість проведення незалежного моніторингу для різноманітних міжнародних проектів дає право кредитній спілці до співпраці з ними. В різні періоди своєї діяльності КС «Вигода» співпрацювала з Канадською Програмою розвитку кредитних спілок в Україні, з Фондом ACDI/VOCA, з Світовим Банком Реконструкції та Розвитку, Фондом Відродження, ТACIS, німецьким проектом GTZ та іншими.

Фінансова просвіта

Протягом року кожною філією і представництвом зорганізовано не менше двох зустрічей з цільовими групами осіб з метою їхнього інформування про роботу кредитної спілки, а також з метою підвищення рівня фінансової освіченості членів проведення тренінгів з фінансової просвіти населення.

Випущено календар з фінансової просвіти на тему «Плануй своє майбутнє!» як початок проекту щорічного видання календаря з фінпросвіти на різноманітну тематику.

Регулярне інформування своїх членів через вісник КС «Вигода» «Сила громади».

Щорічне обов’язкове доведення інформації про роботу КС «Вигода» через малий звіт-запрошення до кожного члена, а також щорічне видання розширеного звіту з реалістично відображеним фінансовим станом організації як презентаційний матеріал.

Обов’язкове відображення звіту та іншої інформації з життя організації на інтернет-сторінці кредитної спілки «Вигода» та в інших ЗМІ.

 


 

 

Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=576

 

 


 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net