Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Чернігівська асоціація кредитних спілок провела круглий стіл за участі представників кредитних спілок і журналістів

Формування позитивного іміджу кредитних спілок Чернігівської області в розрізі проголошення 2012 року Міжнародним роком кооперативів, динаміка розвитку кредитних спілок Чернігівської області, відмінність кредитних спілок від банків та «покупок у групах», можливість співпраці кредитних спілок Чернігівської області та гілок влади в задоволенні потреб жителів області на прикладі інших областей, захист прав споживачів фінансових послуг Чернігівської області в розрізі діяльності ЧОАКС та фінансова просвіта населення в 2007—2012 роках — такими були головні теми круглого столу, що відбувся 30 березня в м. Чернігові.

Організатором заходу виступила Чернігівська обласна асоціація кредитних спілок (ЧОАКС).

Участь у круглому столі взяли 6 з 8 кредитних спілок, які входять до асоціації, а також представник кредитної спілки, яка працює в Чернігівській області, але не є членом асоціації. Також на круглому столі були присутні представники обласної та місцевої влади, журналісти місцевих ЗМІ, президент і співробітники Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС), президент Національної асоціації кредитних спілок (НАКСУ).

Кожна з кредитних спілок розповіла про свою історію, фінансові показники й досвід роботи на ринку.

Президент ВАКС Вікторія Волковська зазначила, що кредитні спілки Чернігівської області є стабільними в своїй діяльності й навела показники по області за 2011 рік, що підтвердили її слова (таблиця — тут).

Крім того, Вікторія Волковська звернула увагу присутніх на те, що протягом 2011 р. кредитні спілки Чернігівської області, які є членами ЧОАКС, видали кредити 4 234 особам на загальну суму 25 137 265 грн. Серед цих позичальників було найбільше пенсіонерів — 3 663 особи, значно менше кредитів взяли інші верстви населення Чернігівської області, зокрема, домогосподарки — 320, безробітні — 112, дрібні підприємці — 124. Відповідно до статистики, у Чернігівській області в 2011 році членами кредитних спілок були 7 913 жінок і 5 029 чоловіків (тобто понад 12 тис. мешканців області).

У свою чергу Олексій Волотовський, директор з регілнального розвитку ВАКС, відзначив, що кредитні спілки-члени ЧОАКС протягом 2011 і початку 2012 року приділяли багато уваги фінансовій просвіті. Так за цей період вони провели 43 тренінги й 10 семінарів з фінансової просвіти населення, у яких взяли участь 905 мешканців Чернігівської осбласті. Також загалом кредитні спілки-члени ЧОАКС надали 202 консультації громадянам (у рамках фінансової просвіти).

Представники місцевих органів влади, котрі брали участь у круглому столі, схвально відгукнулися про роботу кредитних спілок області й зазначили напрямки, в яких варто поглиблювати роботу. Одним з таких напрямків, на думку представника міської ради, є кредитування фермерів і сільгоспвиробників. Загалом, чиновники висловили готовність працювати з кредитними спілкам.

Ще одна тема, що винесли на обговорення представники кредитних спілок, — висловлювання начальника управління НБУ в Чернігівській області Волошка Леоніда Петровича про кредитні спілки в інтерв’ю газеті «Хвиля Десни».

Зокрема, у цьому матеріалі Волошко Л. П. навів: «А всі ці кредитні спілки, об’єднання, програми... Вони різні. Я б радив — працюйте з офіційними структурами, банківськими, а не з якимись офіційними «аферистами». У банку довге оформлення, високі відсотки. Але — все прозоро. А там — усе швидко, а результат?».

Повний текст матеріалу за посиланням: http://www.hvilya.com/news/dlja_mene_nema_taemnic_u_bankivskij_sferi/2012-02-24-529

Асоціація кредитних спілок Чернігівщини вважає, що це висловлювання дискредитує діяльність кредитних спілок в цілому та кредитні спілки, які працюють на Чернігівщини. Про свою позицію кредитні спілки заявили безпосередньо пану Волошку й Національному банку у відповідному листі.

ВАКС, у свою чергу, вважає, що такі висловлювання свідчать про недостатній професійний рівень.

Фоторепортаж ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=553

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net