Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають з кредитних правовідносин

30 березня поточного року відбулося засідання пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Серед інших питань для прийняття у другому читанні увазі учасників засідання було запропоновано проект постанови «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають з кредитних правовідносин».

За словами доповідача, постанова структурована в три блоки. Перший стосується загальних питань судового розгляду законодавства, яке суди мають застосовувати, деяких важливих процесуальних питань, зокрема щодо ролі третейського застереження у кредитному договорі, юрисдикції спорів, можливості забезпечення позову шляхом заборони виїзду за межі України. Другий блок постанови стосується загальних положень цивільного законодавства щодо укладення кредитного договору, визнання його недійсним, розірвання (відмінності між ними), забезпечення кредиту, правових наслідків у разі смерті позичальника, поручителя тощо. У третьому блоці висвітлюються питання щодо іпотечного законодавства, зокрема звернення стягнення на заставне/іпотечне майно, особливостей відповідальності фінансових і майнових поручителів (різниці між ними), виселення з іпотечної нерухомості.

Пленум ВССУ, обговоривши і врахувавши подані зауваження, підтримав відповідний проект постанови «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають з кредитних правовідносин» і прийняв його у другому читанні.

Інформація з сайту Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ ›››

Постанову суду найближчим часом має бути розміщено на вказаному сайті. 


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=552

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net