Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»

З метою реформування системи гарантування вкладів фізичних осіб і в рамках Програми економічних реформ на 2010—2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» народними депутатами України Хомутинніком В. Ю., Аржевітіним С. М., Горбалем В. М. та Полунєєвим Ю. В. було підготовлено проект Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», який було внесено до Верховної Ради України 25 жовтня 2011 р. (реєстраційний № 9342).

Проект Закону передбачає передачу повноважень щодо виведення неплатоспроможних банків від Національного банку України до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

При цьому, Національний банк України продовжуватиме виконувати функції з банківського регулювання та пруденційного нагляду, у тому числі здійснюватиме посилений нагляд за діяльністю проблемних банків і впроваджуватиме програми їх фінансового оздоровлення, застосовувати всі існуючі заходи впливу, крім запровадження тимчасової адміністрації або призначення ліквідатора.

Верховною Радою України 7 грудня 2011 р. було прийнято проект Закону в першому читанні за основу та 23 лютого 2012 року було прийнято у другому читанні та в цілому.

Проект Закону 19 березня 2012 р. був підписаний Президентом України.

Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» офіційно опубліковано в газеті «Голос України» 21 березня 2012 року та набуде чинності через 6 місяців з дня його опублікування.

Закон, зокрема, передбачає:

  • запровадження на законодавчому рівні понять «проблемний банк» та «неплатоспроможний банк» із застосуванням кількісних та якісних критеріїв;
  • отримання Фондом гарантування вкладів фізичних осіб виключного права здійснювати тимчасову адміністрацію та ліквідацію банків;
  • обов’язок банку протягом дії тимчасової адміністрації повертати вклади фізичних осіб після закінчення строку дії договору або з дня вимоги (за вкладами на вимогу, за поточними чи картковими рахунками) в межах суми, що гарантується Фондом. У разі відсутності ліквідних активів у банку, у який введено тимчасову адміністрацію, та неможливості повернення ним зазначених вкладів протягом семи робочих днів Фонд надає такому банку позику виключно для розрахунків за вищезазначеними вкладами;
  • тимчасова адміністрація триватиме не більше 3 місяців а у системоутворюючих банках — не більше 6 місяців;
  • термін початку здійснення виплат відшкодування зменшився з 2 місяців до 7 днів.

Повний текст Закону ›››

 


 

Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=546


 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net