Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Фахівці Світового банку представляють результати аналізу ситуації щодо захисту прав споживачів фінансових послуг і фінансової просвіти в Україні

В Україні, з 19 до 23 березня фахівці Світового банку представляють для обговорення результати аналізу ситуації щодо захисту прав споживачів фінансових послуг і фінансової просвіти в Україні. Відповідне дослідження Світовий банк проводив у листопаді 2011 р. — у відповідь на запит органів влади України, в рамках відновлення фінансової стабільності України після кризи, за підтримки програми технічної допомоги Світового Банку в фінансовому секторі.

Фахівці Світового банку, котрі беруть участь у цьому проекті: Анжела ПРИГОЖИНА, керівник проекту — старший спеціаліст фіансового сектору, С’ю РУТЛЕДЖ, керівник глобальної інціативи Світового банку із захисту прав споживачів фінансових послуг — старший спеціаліст департаменту розвитку приватного сектору, Томаша ПРОУЗУ, консультант з питань фінансового та банківського секторів, Наталія ЛУЦЕНКО, фінансовий аналітик.

На думку представників Світового банку, захист прав споживачів фінансових послуг та фінансова просвіта населення відіграють важливу роль у стабілізації та розвитку фінансових ринків, відновленні довіри населення до фінансових установ і покращенні доступу до фінансування клієнтів, які не охоплені ринком фінансових послуг. Зважаючи на зростаючу значимість питання захисту прав споживачів фінансових послуг після кризи, Світовий банк дослідив стан захисту прав споживачів фінансових послуг у більш ніж 11 країнах регіону, у тому числі в країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Дослідження, зроблене в листопаді 2011 р., дозволить Україні оцінити власний прогрес у напрямку захисту прав споживачів фінансових послуг, а також порівняти свої результати з результатми досліджень інших країн регіону.

Під час свого візиту, щр наразі триває, експерти Світового банку планують обговорити попередні висновки дослідження, проведеного в листопаді 2011 р., з представниками Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Міністерства політики і торгівлі України, Верховної Ради України, Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, Антимонопольного комітету України, професійних асоціацій, неурядових організацій з питань захисту прав споживачів фінансових послуг, науки та науково-дослідних центрів, приватних фінансових установ, донорів та засобв масової інформації.

З огляду на результати такого обговорення, фахівці Світового банку підготують остаточну редакцію своїх висновків і рекомендацій і представлять їх спочатку керівництву Світового банку, а потім — Уряду України у вигляді двох частин звіту: частина І: Короткий огляд та план дій; частина ІІ: Діагностичний звіт — Передова практика.

На основі цих висновків і рекомендацій Світовий банк буде ухвалювати рішення щодо майбутньої технічної допомоги фінансовому сектору України в сфері захисту прав споживачівфінансових послуг та фінансової просвіти.

Наразі готується нова програма технічної допомоги — відповідно до обговорень з Урядом України в жовтні — листопаді 2011 р. (що були підкріплені відповідними листами), а також нова Стратегія партнерства з Україною на 2012—2016 рр. (схвалена радою Світового банку 16 лютого 2012 р.). Програма включатиме підтримку реформ захисту прав споживачів фінансових послуг та фінансової просвіти як один з чотирьох ключових елементів реформ, що підтримуватиме Світовий банк.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=542

 


 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net