Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Відбувся Перший всеукраїнський з’їзд споживачів фінансових послуг

2 березня 2012 року, в Києві, відбулась знакова подія — проведено Перший всеукраїнський з’їзд споживачів фінансових послуг, головою Організаційного комітету якого виступив народний депутат Юрій Полунєєв, голова підкомітету з питань державного внутрішнього і зовнішнього боргу та законодавчого забезпечення регулювання державних лотерей Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.

На з’їзд прибули делегати від 35 різних об’єднань громадян з усіх регіонів України. Як делегати з’їзду зареєструвалися 374 особи, що складає 97 % від усіх делегатів, обраних обласними конференціями споживачів фінансових послуг.

На початку з’їзду виступив Юрій Полунєєв, представники Міністерства фінансів України та РНБО України, який зачитав привітання від Голови Верховної Ради України В. Литвина.

З’їзд працював за 4 секціями:

1-ша секція. Законодавчий і регуляторний режими захисту прав споживачів фінансових послуг.

Зокрема, Майкл Чепмен (ОЕСР) під час свого виступу звернув увагу присутніх на ситуацію в Україні та сучасний міжнародний досвід країн ЄС з перехідною економікою щодо гармонізації законодавства в сфері захисту прав споживачів фінансових послуг, а також ознайомив присутніх із найкращою світовою практикою та директивами Євросоюзу.

Юлія Вітка (USAID FINREP) зробила правовий аналіз законодавства щодо захисту прав споживачів фінансових послуг в України, а представник Світового банку Маріус Вісмантас розповів про світовий досвід щодо захисту прав споживачів і роль фінансової грамотності населення в цьому питанні.

Висновок. Фінансова стабільність економіки будь-якої держави — це результат роботи державних органів з питань відновлення довіри населення до фінансового ринку в посткризовий період, підвищення фінансової грамотності населення, створення в країні системи захисту прав споживачів фінансових послуг, що базується на Принципах захисту, затверджених у листопаді 2011 року на саміті 20-ти найбільших країн світу.

2-га секція. Актуальні питання щодо захисту прав споживачів фінансових послуг: точка зору громадських і правозахисних організацій.

Доповідачі, — Федір Олексюк (Асоціація антиколекторів та правозахисників України), Мирослава Муляр (Всеукраїнське громадське об’єднання «Наш захист»), Неллі Босієва (Громадська організація «Союз захисту прав вкладників») й інші, — враховуючи стан справ із захистом споживачів фінансових послуг в Україні, пропонували розділити ризики, що виникають при кредитуванні фізичних осіб, між кредиторами та позичальниками в рівній мірі, ввести механізм банкрутства фізичної особи як цивілізований спосіб вирішення проблеми неплатоспроможності позичальника, заборонити на законодавчому рівні колекторську діяльність в Україні тощо.

3-тя секція. Позиція органів державного регулювання щодо захисту прав споживачів фінансових послуг.

Доповідачі: Віктор Новіков (Директор юридичного департаменту Національного банку України), Андрій Оленчик (заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб), Валентина Левченко (член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України) та Максим Лібанов (представник Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України). Під час своїх виступів доповідачі надали інформацію про напрями, відповідно до яких державні регулятори вирішують питання захисту прав споживачів, і погодилися з необхідністю законодавчо врегулювати наявні проблеми.

4-та секція. Необхідність захисту прав споживачів фінансових послуг: точка зору представників ринку фінансових послуг.

Доповідачі: Борис Тимонькін (голова ради Незалежної асоціації українських банків), Олексенд Філонюк (голова ради Ліги страхових організацій України), Петро Козинець (президент Національної асоціації кредитних спілок України), Андрій Рибальченко (генеральний директор Української асоціації інвестиційного бізнесу). Представники професійних об’єднань фінансових установ говорили про необхідність відновити довіру населення України до діяльності фінансових установ, розробити й затвердити на найвищому державному рівні комплекс заходів щодо системного захисту фінансових прав як споживачів фінансових послуг, так і фінансових інституцій, що надають свої послуги в межах законодавства та з урахуванням майнових прав споживачів.

На з’їзді було обговорено та затверджено Резолюцію Першого всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг (з проектом якої можна ознайомитись тут).

 


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=536

 

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net