Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Представники Держфінпослуг і ринку обговорювали державне регулювання діяльності кредитних спілок

У Держфінпослуг 30 червня відбулася нарада з широкого кола актуальних питань державного регулювання діяльності кредитних спілок, у першу чергу з питань переліцензування. Ця нарада, зокрема, стала наслідком попередніх звернень Всеукраїнської асоціації кредитних спілок та Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» з приводу сучасного стану процесу переліцензування.

Участь у нараді з боку Держфінпослуг взяли заступник голови Держфінпослуг Ірина Говорун (курує ринок кредитних спілок), член Комісії — директор департаменту реєстрації, ліцензування та дозвільних процедур Держфінпослуг Олександр Калінін, член Комісії — директор департаменту тимчасового адміністрування фінансово-кредитних установ Держфінпослуг Віктор Адамович, низка інших посадових осіб Держфінпослуг.

Участь у нараді з боку ринку кредитних спілок взяли президент Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», керівник групи радників Всеукраїнської асоціації кредитних спілок Андрій Оленчик та голова правління Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» Іван Вишневський.

У ході наради Ірина Говорун висловила позицію щодо такого:

  • існує розрив між економічними реаліями сьогодення й економічною ситуацію в 2007 року, коли проводилася попередня кампанія з переліцензування;
  • внесення змін до нормативно-правових актів, що стосуються діяльності кредитних спілок, буде відбуватися комплексно і не буде вноситися ситуативних тимчасових змін. Зокрема, запровадження безстрокових ліцензій буде розглядатися не як окремий документ, а буде частиною комплексної зміни нормативної бази;
  • мораторій на застосування тих чи інших пунктів Ліцензійних умов у цілях переліцензування впроваджуватися не буде;
    з боку Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України не має жодної упередженої думки щодо тих чи інших кредитних спілок. Кредитні спілки, які дотримуються встановлених вимог й у відповідності до вимог Ліцензійних умов формують пакети документів, завжди отримують ліцензії.

За ініціативною представників ринку Держфінпослуг, зокрема, розглянули такі питання:

  • типологізація внутрішніх положень кредитних спілок, що подаються для отримання ліцензії;
    узагальнення основних помилок, що кредитні спілки допускають при формуванні пакетів документів на отримання ліцензій;
  • підготовка рекомендацій щодо вимог до документів, які подаються для отримання ліцензій.

За результатами наради було досягнуто ряд робочих домовленостей, що відкривають можливість для подальшого поглиблення взаємодії між регулятором і ринком кредитних спілок при вирішенні важливих питань діяльності кредитних спілок і захисту інтересів їхніх членів.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net