Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Представники ВАКС і ПЗВ взяли участь у робочій зустрічі з фахівцями Департаменту пруденційного нагляду Держфінпослуг

У Держфінпослуг, 31 січня поточного року, відбулася робоча зустріч фахівців Департаменту пруденційного нагляду Держфінпослуг і запрошених фахівців ВАКС, НАКСУ та ПЗВ. На робочій зустрічі розглядали питання:

  • щодо внесення змін до розпорядження Держфінпослуг № 177 від 25.12.2003 року, яким затверджено «Порядок складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України»;
  • порядку розподілу доходів кредитної спілки за умови отримання кредитною спілкою в рік виплати доходу поточних збитків у період між закінченням фінансового оку та проведенням загальних зборів;
  • впровадження Держфінпослуг подання електронної форми звітних даних кредитної спілки за перший квартал 2012 року через веб-сайт Держфінпослуг;
  • створення нормативної бази Держфінпослуг щодо діяльності служби внутірньгого аудиту в кредитних спілка;
  • різних підходів органів державної податкової служби до оподаткування операцій із зменшення кредитними спілками РЗПВ і страхового резерву.

По першому питанню: між учасниками робочої зустрічі досягнуто згоди, що необхідно створити робочу групу з фахівців Держфінпослуг та об’єднань кредитних спілок по розробці комплексних змін до Положення про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок та об’єднаних кредитних спілок, а також паралельно розробляти зміни до Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об’єднаними кредитними спілками до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. У той же час, врахувати в подальшій роботі оприлюднені 9 грудня 2011 року зміни до Порядку складання звітності.

По другому питанню: Держфінпослуг готує лист-відповідь на письмовий запит ПЗВ щодо особливостей порядку розподілу доходів кредитної спілки за умови отримання кредитною спілкою в рік виплати доходу поточних збитків у період між закінченням фінансового року та проведенням загальних зборів. Одразу після надходження відповіді про неї буде повідомлено додатково.

По третьому питанню: відповідаючи на запитання фахівців об’єднань кредитних спілок, фахівці Держфінпослуг надали інформацію щодо етапів впровадження подання електронної форми звітних даних кредитної спілки за перший квартал 2012 року через офіційний веб-сайт Держфінпослуг:

  1. Подача звітності через веб-сайт Дежнфіопослуг буде здійснювати із використанням іншого логіна та пароля, ніж той, який наданий для доступу до Державного реєстру фінансових установ.
  2. Держфінпослуг планує почати роздавати логіни й паролі кожній кредитній спілці для входу в систему звітності на веб-сайті шляхом вручення під розсипку або розсилки листів на адресу, вказану в Державному реєстрі фінансових установ.
  3. Планується проведення практикумів для навчання фахівців кредитних спілок, підготовки методичних рекомендацій по роботі з програмним забезпеченням.

По четвертому питанню: представники ПЗВ і ВАКС акцентували увагу на необхідності якомога швидше врегулювати питання щодо порядку організації служби внутрішнього аудиту та надання права кредитним спілкам залучати на договірних умовах зовнішніх спеціалістів для проведення внутрішнього аудиту; без встановлення обов’язку щодо обов’язковості введення внутрішнього аудиту в штат кредитної спілки.

По п’ятому питанню: фахівці Держфінпослуг запропонували звернутись з письмовим запитом від об’єднань кредитних спілок та окремих кредитних спілок з метою ознайомлення з проблемою, що виникає в професійних учасників фінансового ринку з оподаткуванням операцій з формування РЗПВ і страхового резерву з метою подальшого ініціювання надання узагальненого податкового роз’яснення щодо не включення до оподаткованого доходу кредитної спілки суми коштів від зменшення резервів кредитної спілки.


 

Постійна адреса новини на сайті ВАКС

http://vaks.org.ua/?id_news=503

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net