Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ОНОВЛЕНО. Відбулось чергове засідання робочої групи, створеної при Держфінпослуг на виконання розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів щодо врегулювання проблемних питань кредитної кооперації»

30 січня 2012 р. відбулось чергове засідання робочої групи, створеної при Держфінпослуг на виконання розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів щодо врегулювання проблемних питань кредитної кооперації».

На засіданні були розглянуті питання:

  • щодо встановлення чіткого обмеження розміру суми кредиту, наданого кредитною спілкою одному членові кредитної спілки;
  • щодо спрощення процедури виключення з членів кредитної спілки, в тому числі шляхом запровадження механізму виключення із членів кредитної спілки осіб, які протягом кількох років не беруть участь у діяльності кредитної спілки;
  • щодо встановлення обмежень щодо формування органів управління кредитних спілок особами, що пов’язані ознаками першого-третього ступеню споріднення;
  • щодо зобов’язання кредитних спілок подавати Держфінпослуг інформацію щодо виданих кредитів, отриманих депозитів, складу органів управління.

Слід зауважити, що більшість питань, які розглядалися на засіданні, були порушені Міністерством внутрішніх справ.

По першому питанню «Щодо встановлення чіткого обмеження розміру суми кредиту, наданого кредитною спілкою одному членові кредитної спілки» члени робочої групи підтримали пропозицію Держфінпослуг, якою запропоновано внести зміну до Закону України «Про кредитні спілки» та навести про те, що: «Загальний розмір кредитів, наданих одному члену кредитної спілки та його асоційованим особам, а також фермерських господарствам та приватним підприємствам, які знаходяться у його власності, не може перевищувати 20 відсотків від капіталу кредитної спілки».

По другому питанню «Щодо спрощення процедури виключення з членів кредитної спілки, в тому числі шляхом запровадження механізму виключення із членів кредитної спілки осіб, які протягом кількох років не беруть участь у діяльності кредитної спілки» учасники засідання погодились за основу в’язати та допрацювати пропозицію ВАКС: «Якщо член кредитної спілки більше трьох років не користується послугами кредитної спілки, не бере участі у загальних зборах членів кредитної спілки, в тому числі за довіреністю, та не бере участь у формуванні капіталу кредитної спілки, він може бути виключеним з членів кредитної спілки за рішенням спостережної ради кредитної спілки з наступним інформуванням загальних зборів».

По третьому питанню «Щодо встановлення обмежень щодо формування органів управління кредитних спілок особами, що пов’язані ознаками першого-третього ступеню споріднення» за основу взято пропозицію Держфінпослуг, якою наведено, що: «До складу органів управління кредитної спілки не можуть бути обраними або призначеними особи, які є між собою асоційованими (чоловік або дружина, прямі родичі (батько, мати, діти, рідні брати та сестри, дід, баба, онуки), прямі родичі чоловіка або дружини, чоловік або дружина прямого родича)».

Тут слід звернути увагу на те, що учасники робочої групи погодилися, що запропоновану норму слід доопрацювати з урахуванням висловлених пропозицій. Так представник ВАКС В. Волковська запропонувала розглянути більш гнучкий варіант, наприклад: «Головами органів управління кредитної спілки не можуть бути обраними або призначеними особи, які є між собою асоційованими (чоловік або дружина, прямі родичі (батько, мати, діти, рідні брати та сестри, дід, баба, онуки), прямі родичі чоловіка або дружини, чоловік або дружина прямого родича)».

По четвертому питанню «Щодо зобов’язання кредитних спілок подавати Держфінпослуг інформацію щодо виданих кредитів, отриманих депозитів, складу органів управління». Мова йде про інформування Держфінпослуг про видачу кредитів/оформлення депозитів (з зазначенням їх розмірів) тим членам кредитної спілки, які входять до органів управління кредитної спілки. Учасникам засідання запропоновано надати свої пропозиції/міркування з цього приводу.

Ще учасниками групи було розглянуто питання, також порушене представниками МВС, щодо встановлення обмежень проведення безготівкових операцій. Серед інших було висловлено пропозицію повернутися до встановлення ліміту каси, що категорично не підтримали як ВАКС, так і НАКСУ. Прийнято рішення зробити певні розрахунки та запропонувати шкалу, «до»-«від» якої можливо використовувати готівку і коли слід надавати кредити у безготівковій формі. Так серед інших було висловлено пропозицію «кредит до 50 000 грн надається у готівковій формі, більш 50 000 грн — у безготівковій». Проте, представники ринку зауважили що не підтримують будь-які пропозиції щодо встановлення обмежень готівкових операцій при внесенні грошей на депозит.

Протягом наступних двох тижнів необхідно підготувати та надати Держфінпослуг пропозиції по питаннях, що розглядалися на робочій групі.

ВАКС звертається до своїх членів з проханням висловити пропозиції та міркування щодо порушених питань та якнайшвидше надати до офісу ВАКС електронною поштою для можливості їх узагальнення та подання до державних органів.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС

http://vaks.org.ua/?id_news=500

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net