Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Підсумки діяльності ВАКС, ПЗВ та УОКС у 2011 році

Шановні колеги, друзі, партнери!

Минає 2011 рік, настав час підводити підсумки і будувати плани на новий 2012 рік.

Поточний рік був сповнений чималою кількістю випробувань, наступний — теж не обіцяє бути простим. Світову економіку очікує нова хвиля кризових проявів; ми з вами отримаємо новий профільний регулятор, проходитимуть парламентські вибори. Проте, аналізуючи наші спільні здобутки в році, що минає, у нас є всі підстави з оптимізмом і впевненістю дивитися в рік, коли ми святкуватимемо 20-ту річницю з моменту відродження кредитного руху в Україні.

Нам багато чого вдалося досягнути у 2011 році.

Було опрацьовано та в переважній більшості випадків не допущено прийняття несприятливих для кредитних спілок норм законодавства в майже 30 владних документах, включаючи законопроекти, підзаконні нормативно-правові акти, концепції й урядові програми.

Відбувся Перший Міжнародний Форум кредитних спілок, Гуцульський фестиваль, ВАКС взяла активну участь у 17 круглих столах, що проводилися із залученням  відповідних державних органів, проведено 10 навчальних семінарів-практикумів, в яких взяли участь 477 представників кредитних спілок.

Усі ці заходи відбулися завдяки підтримці Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках проекту технічної допомоги «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості» GIZ/DGRV.

Понад 150 фахівців кредитних спілок-членів ВАКС супроводжувалися в процесі проходження обов’язкового підвищення кваліфікації.

45 кредитних спілок-членів ВАКС отримали 56 ліцензій, а з початку кампанії з переліцензування, тобто з 2010 року, завдяки зусиллям ВАКС і ПЗВ ці цифри склали відповідно 103 кредитні спілки та 128 ліцензій (понад 60 % від загальної кількості всіх отриманих кредитними спілками за цей період ліцензій).

Через механізм оскарження рішень регулятора із застосування заходів впливу було скасовано понад 20 рішень щодо кредитних спілок-членів ВАКС та учасників ПЗВ.

Було організовано та проведено низку загальнонаціональних кампаній, зокрема, таких як «Дамо позитив!» і «День відкритих дверей», наразі триває програма «Інформування громадськості та державних органів регіонів про соціально-економічні досягнення кредитних спілок». Було проведено загальне опитування з метою  визначення офіційної позиції ВАКС з ключових питань подальшого розвитку української кредитної кооперації, в якому взяли участь 110 членів ВАКС.

Протягом 2011 року вийшло понад 170 випусків «Оперативних новин від ВАКС і ПЗВ», 40 випусків «Дайджесту новин» і  9 випусків «Вісника кредитної кооперації».

Було надано сотні консультацій фахівцям кредитних спілок, а в закритій зоні сайту ВАКС акумульовано 44 методичних рекомендацій і матеріалів на актуальну для повсякденної діяльності кредитних спілок тематику, розроблених фахівцями ВАКС і ПЗВ.

Членство в Українській об’єднаній кредитній спілці (УОКС) досягло 47 кредитних спілок, а її активи сягнули 5 млн гривень. За 2011 рік УОКС було надано кредитів своїм членам на суму понад 12 млн гривень як за рахунок власних коштів, так і в рамках співробітництва з фінансовою компанією «Ойкокредит Україна»  (Нідерданди) та ПАТ «Фольксбанк» (Австрія – Німеччина – Франція). Здійснюється підготовка до співпраці з інвесторами зі Швейцарії та Бельгії.

Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» з його унікальними технологіями в сфері моніторингу стало методологічною базою для запровадження механізмів саморегулювання в кредитних рухах Росії та Киргизстану, а також для проведення реформи системи незалежного аудиту для кредитних спілок України та запровадження нових інноваційних проектів на ринку кредитної кооперації. Продовжувався професійний діалог в рамках Міжнародної мережі регуляторів кредитних спілок (ICURN) та Міжнародного дорадчого комітету ПЗВ, в якому представлені провідні експерти з Канади, США, Німеччини, Угорщини, Польщі, Великобританії та Литви.

Аудиторська компанія «АВС-Центр» успішно пройшла контроль якості з боку Аудиторської палати України і розпочинає активну роботу на ринку аудиторських послуг  для кредитних спілок.

Усе вище перелічене стало можливим завдяки тому, що ми були разом, що ми були єдиною командою, що ми сповідували спільні цінності й працювали на спільну мету. Саме це стало запорукою наших успіхів у 2011 році.

Є очевидним, що в усіх кредитних спілок України, які працюють на благо своїх членів та підтримують загальновизнані кооперативні принципи, спільні проблеми та спільні завдання. Ефективний захист професійних інтересів своїх членів і цілеспрямована робота на вирішення зазначених проблем і завдань – те, чого чекають від своїх асоціацій кредитні спілки.

На жаль, доводиться констатувати, що повною мірою так і не запрацював укладений ще три роки тому Договір між ВАКС і НАКСУ про співпрацю щодо запровадження постійно діючого механізму інформаційного обміну та координації їх діяльності в пріоритетних сферах представлення та захисту інтересів кредитних спілок, не зважаючи на те, що сьогодні, як ніколи, необхідне об’єднання волі та зусиль всіх зацікавлених у подальшому розвитку української системи кредитної кооперації, незалежно від приналежності кредитних спілок до тих чи інших загальнонаціональних об’єднань.

Проте, ВАКС продовжує активно співпрацювати з місцевими асоціаціями кредитних спілок, які залишаються важливим чинником поєднання чималого професійного, інтелектуального, інформаційного потенціалу кредитних спілок і консолідації  всіх здорових сил на регіональному рівні.

Усього протягом 2011 року активно діючими місцевими асоціаціями було проведено 64 різноманітних зібрань і заходів, спрямованих на вирішення важливих й актуальних для кредитних спілок завдань.

Усім нам є до чого прагнути і за що боротися в новому, 2012, році. І якщо нам вистачить мудрості й терпіння – ми все подолаємо і доведемо, що ось уже 20 років наша кредитна кооперація була й залишається потужним чинником соціального служіння пересічним українцям.

З Новим Роком і Різдвом Христовим!

Колективи ВАКС, ПЗВ, УОКС і GIZ/DGRV


Постійна адреса новини на сайті ВАКС

http://vaks.org.ua/?id_news=484

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net