Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Актуальні питання створення фондів гарантування виконання зобов’язань небанківськими фінансовими установами та роль держави у їх створенні обговорювали під час круглого столу у Верховній Раді

8 грудня 2011 р. під головування народного депутата Верховної Ради України А. П. Пінчука, в Комітеті ВР з питань фінансів, банківської справи, податкової та митної політики, відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні питання створення фондів гарантування виконання зобов’язань небанківськими фінансовими установами та роль держави у їх створенні».

На круглому столі були обговорені такі питання:

  1. Системи гарантування захисту споживачів небанківських фінансових послуг: світовий досвід та українські реалії.
  2. Досвід створення фонду гарантування вкладів банківською системою.
  3. Бачення страхових компаній щодо основних проблемних питань створення Фонду гарантування страхових виплат за договорами страхування життя.
  4. Позиція всеукраїнських об’єднань кредитних спілок щодо створення Фонду гарантування внесків учасників кредитних спілок.
  5. Забезпечення захисту інвестицій на фондовому ринку.

У круглому столі взяли участь керівники Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також представники об’єднань учасників фінансового та фондового ринків.

У ході обговорення питань круглого столу пан Оленчик А. Я. докладно розповів про умови створення та поточну роботу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. При цьому Андрій Ярославович зауважив, що питання щодо створення Фонду гарантування внесків учасників кредитних спілок підіймається не один рік, проте досі політичного рішення по цьому питанню немає.

Президент ВАКС В. Волковська зі своєї сторони зауважила, що створення Фонду гарантування внесків учасників кредитних спілок є важливим для іміджу та діяльності кредитних спілок, проте адміністративні витрати для створення надвеликі, тому потрібна або підтримка з боку держави, або рішення державних органів щодо приєднання кредитних спілок на певних засадах та умовах до банківського Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Народний депутат А. П. Пінчук зі своєї сторони уважно вислухав усі пропозиції, наголосив, що цей круглий стіл проводиться саме з метою обговорення та визначення подальших пропозицій і дій з боку Комітету з питань фінансів, банківської справи, податкової та митної політики та за безпосередньої підтримки самого народного депутата А. П. Пінчука.

За результатами круглого столу було вирішено продовжити опрацювання зазначених питань у складі робочої групи при Комітеті з питань фінансів, банківської справи, податкової та митної політики.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net