Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

У Верховній Раді України відбувся круглий стіл «Причини та наслідки бюрократичних перепон під час здійснення повноважень державним регулятором ринків фінансових послуг»

 

У Комітеті ВР України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, 6 грудня, було проведено круглий стіл «Причини та наслідки бюрократичних перепон під час здійснення повноважень державним регулятором ринків фінансових послуг».

Круглий стіл відбувся під головуванням народного депутата ВР України, голови підкомітету з питань контролю та законодавчого забезпечення регулювання ринків фінансових послуг А. П. Пінчука.

У круглому столі взяли участь заступник Голови Комісії В. М. Берлін, Член Комісії О. М. Калінін та представники ринку фінансових послуг.

Учасники обговорювали:

  • проблемні питання та бюрократичні перепони під час реєстрації договорів перестрахування;
  • об’єктивні та суб’єктивні причини неефективної роботи державного регулятора під час здійснення дозвільних процедур для учасників ринків фінансових послуг.

Під час обговорення представники ринку наголосили, що Уповноважений орган, до основних завдань якого законодавством віднесено розвиток і вирішення системних питань функціонування ринків фінансових послуг і захист прав споживачів фінансових послуг, приймаючи негативні рішення при здійсненні переліцензування й інших дозвільних процедур, стримує розвиток фінансового ринку та порушує права споживачів фінансових послуг.

Не зважаючи на неодноразові пропозиції ринку, до сьогодні не врегульовано право фінансової установи отримати, а відповідно, обов’язку регулюючого органу — надати заявнику одразу вичерпний перелік зауважень до пакету документів, що подається для отримання ліцензії, виклавши їх у рішенні про залишення заяви на отримання ліцензії без розгляду або відмову у видачі ліцензії.

Учасники круглого столу зауважили, що чималу кількість пакетів документів на внесення змін до Реєстру, Держфінпослуг залишає без розгляду на підставі формальних і механічних помилок, допущених при складанні документів. Це призводить до того, що інформація про  місцезнаходження установи або її відокремленого підрозділу в Реєстрі не відповідає їх фактичному місцезнаходженню, зареєстрованому в Державному реєстрі юридичних осіб, проте Держфінпослуг продовжує здійснювати переписку та перевірки діяльності установи виключно за місцезнаходженням, попередньо внесеним у Реєстр.

Президент ВАКС В. Волковська, як і інші учасники круглого столу, навела приклади залишення без розгляду пакетів документів за суто формальними ознаками, зауважила на складності отримання консультації та зазначила, що, не зважаючи на те, що за останній рік понад 70 кредитних спілок-членів ВАКС отримали ліцензії без допомоги консалтингових комерційних структур (на що звернув увагу і Член Комісії О. М. Калінін), проте, зауважень і побажань у кредитних спілок до регулятора чимало.

Від імені членів ВАКС В. Волковська запропонувала:

  • невідкладно вжити заходів для врегулювання ситуації навколо здійснення відповідних дозвільних процедур;
  • повернутися до практики, яка існувала раніше і (!) не суперечить чинному законодавству, а саме: під час розгляду документів надати можливість фінансовим установам надавати додаткові відомості або пояснення, отримувати консультації в співробітників Уповноваженого органу, мати можливість повернути пакет на доопрацювання тощо.

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net