Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Оновлено. Підсумок акції «День відкритих дверей» у кредитних спілках свідчить — вони відкриті для кожного

У різних областях України члени ВАКС у Міжнародний день кредитних спілок розповіли про себе й свою діяльність пересічним громадянам, представникам місцевих органів влади та засобів масової інформації.

20 жовтня кредитні спілки, які входять до Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС), провели акцію «День відкритих дверей». Особливість кредитних спілок полягає в тому, що вони, на відміну від інших фінансових установ, роботу й відносини зі своїми вкладниками та позичальниками будують, орієнтуючись на специфіку регіону, в якому працюють. Відповідно, у кредитних спілках «День відкритих дверей» проходив по-різному.

«До нас 20 жовтня, в основному, завітали активні члени спілки, вони пили чай і спілкувалися один з одним. Наші співробітники на вулиці роздавали перехожим ручки з логотипом спілки, а також книжечки «Треба знати, кому довіряти», інформаційний бюлетень «Моя кредитівка», де ми розмістили привітання зі святом і коротку інформацію про спілку, акцентували увагу на Міжнародному дні кредитних спілок.

Важливою подією також стало те, що про нашу спілку написали газети «Голос України» (видання Верховної Ради України, випуск за 20 жовтня, стаття «Знизу — вгору») та «Ділове місто» (місцеве видання)», — розповідає голова правління «Першої подільської фермерської кредитної спілки» Сергій Гищук (м. Кам’янець-Подільський).

Гостинність проявили й інші спілки. Так, у Церковній кредитній спілці «Анісія» свої двері для відвідувачів відкрив не тільки центральний офіс, а й усі відділення.

«Ми дарували перехожим повітряні кульки і запрошували їх до спілки на чай і каву. Люди дивувалися й раділи, цікавилися святом, кредитними спілками як явищем загалом і нашою спілкою зокрема. А ще вони запитували, чи може таке свято тривати весь рік, бо виходить по-родинному затишно!

Крім того, у місцевих засобах масової інформації ми розмістили привітання з Міжнародним днем кредитних спілок», — ділиться враженнями голова правління Церковної кредитної спілки «Анісія».

Зокрема, в місцевій пресі були надруковані такі статті: «Свій до свого по своє» (про Турківське відділення спілки) — газета «Бойківщина»; «День відкритих дверей» (про Червоноградське відділення спілки); «20 жовтня — Міжнародний день кредитної кооперації» (привітання з нагоди професійного свята керуючого відділенням кредитної спілки в м. Мостиська) — народна газета «Наш край»; «ЦКС «Анісія»: працюємо прозоро і цінуємо довіру клієнтів» — часопис Буського району «Воля народу». Переглянути ці публікації можна тут.

Інформацію про діяльність кредитних спілок у місцевих ЗМІ розміщали й інші кредитні спілки та місцеві асоціації. Наводимо кілька прикладів таких публікацій:

  • КС «Кредит-Союз» — стаття «Кредитна спілка «Кредит-Союз»: люди допомагають людям зробити життя кращим» (Канівський тижневик «Дніпрова зірка») ›››,
  • КС «Станіславська» — стаття «Галина Шатирко: Спілкам потрібно повернутися до основ» (Івано-Франківський тижневик «Репортер») ›››,
  • Харківська асоціація кредитних спілок (ХАКС) — стаття «Кредиті спілки підтримують соціально-економічну активність громадян» (видання «Слобідський край») ›››, стаття «Кредитні спілки у розбудові громади» (видання «Губернія») ›››,
  • Вінницькі кредитні спілки — «У вінницьких кредитних спілках не розуміють міністра Могильова» (видання «ВінницяОК») ›››,
  • КС «Рівненщина» — про кредитні спілки в телепередачі «Коментарі із Сергієм Штурхецьким» (від 20.10.2011) ›››,
  • КС «Самопоміч» (м. Заліщики) — ряд публікацій про кредитну спілку в тижневику «Вісті Центральної спілки споживчих товариств України»,
  • КС «Теребовля» — стаття про кредитну спілку в місцевій пресі,
  • КС «Нарцис» — стаття «КС «Нарцис» — надія, опора, стабільність» (газета «Нарцисова долина») ›››, стаття «Кредитні спілки будують кращий світ» (видання «Вісник Хустщини») ›››, передача про спілку на місцевому телебаченні «РТК-Хуст».

«20 жовтня 2011 року кредитна спілка «Нарцис» провела День відкритих дверей. До цього дня ми провели благодійну акцію: Хустському міському центру науково-технічної творчості учнівської молоді передано безкоштовно на постійне користування комп'ютер. На День відкритих дверей  до офісу кредитної спілки «Нарцис» завітало багато членів спілки та громадян нашого міста й району. Тут вони ознайомилися з історією створення кредитних спілок, а також нашої кредитної спілки та її діяльністю за 10 років — завдяки діаграмам, перегляду журналів, книг і фотоальбомів. Працівники спілки ознайомлювали присутніх з умовами отримання кредитів, вкладання депозитів та їх видами. Завітали до нас і наші члени спілки — «старожили», яким виповнилося 80 і 90 років, такі як Ільчук І. Я., Голуб В. Й., щоб привітати нас зі св'ятом, а також написали та зачитували свої вірші про нашу кредитну спілку. Всіх відвідувачів ми пригостили смачною кавою, ароматним чаєм, тістечками та цукерками», — розповідає заступник Голови спостережної ради Буковецька О. С.

Кредитні спілки Тернопільщини також долучилися до акції. Під час засідання правління Тернопільської обласної асоціації кредитних спілок (ТОАКС) вони розповіли ВАКС, як саме проводили «День відкритих дверей». Зокрема, працівники КС «Відродження» роздавали перехожим цукерки з підносу, прикрашеного стрічками, де були написані привітання з Міжнародним днем кредитних спілок.

КС «Самопоміч» (м. Заліщики) провела в місцевій художній школі конкурс малюнків «Кредитна спілка очима дітей».

КС «Самопоміч» (м. Бучач) роздала календарі на 2012 рік з логотипом спілки. У спілці розповідають, що один з членів на таке привітання з професійним святом зазначив: «Ви варті цього свята, бо стільки робите для нас, для тих верств населення, про які, на жаль, забуває держава».

КС «Самопоміч» (м. Козова) запросила до себе на святкування голів адміністрації та районної ради. «Але ми за те, щоб свято було кожного дня, — наголошують у спілці. — Якщо до нас прийшла людина, вона має піти з посмішкою. Якщо ж ми з тих чи інших причин не надаємо людині кредит, то завжди порадимо, до кого ще можна звернутися по допомогу».

У той же час, практично всі кредитні спілки, які проводили акцію «День відкритих дверей» і з якими після цього вдалося поспілкуватися ВАКС, зазначають, що люди приходили до спілок у першу чергу для того, щоб поспілкуватися один з одним. І так відбувається не тільки в професійне свято. Дорослі й діти кредитні спілки відвідують постійно.

До акції ВАКС «День відкритих дверей» долучилася й кредитна спілки «Самопоміч» (м. Броди): «У місцевих часописах («Голос відродження» та «Броди вечірні») було опубліковано ряд статей — про історію кредитного руху, кредитну спілку «Самопоміч», крім того, у рубриці «Фінансова просвіта для населення» протягом місяця друкували відповідні матеріали. Не тільки центральний офіс, а й усі філії розмістили привітання з Міжнародним днем кредитних спілок у місцевих засобах масової інформації.

Кредитна спілка «Самопоміч» в якості подарунків підготувала настільні календарі, маленькі кишенькові календарики, які роздали в День кредитних спілок у державних і приватних установах і кожному члену кредитної спілки, який до нас завітав», — розповідають у спілці.

Як святкувала «День відкритих дверей» кредитна спілка «Чернігівська» читайте в матеріалі «ЧОАКС провела круглий стіл з нагоди Міжнародного дня кредитних спілок» ›››.

«У приміщенні нашої кредитної спілки вже давно встановлена дошка для малювання крейдою. Діти кожного дня приходять до нас малювати…», — розповідає Марія Галонська, голова правління КС «Відродження» (м. Копичинці).

«А в нашій спілці є акваріум з черепашками. І учні шкіл приходять постійно, щоб подивитися, як ростуть черепашки. Потім приводять батьків…

Літні люди приходять до спілки дізнатися останні новини, почитати газети, що ми виписуємо, й обмінятися думками один з одним», — додає Зоряна Розлуцька, голова правління кредитної спілки «Самопоміч» (м. Заліщики).

«Про спілки треба говорити голосніше й ще більше, бо вони заслуговують на це. Вони кожного дня роблять щасливим ще одного українця, і не важливо, в який спосіб це відбувається — завдяки виданому кредиту або просто сказаному доброму слову. Головне, що люди відчувають себе потрібними, знають, що саме тут їх вислухають і зрозуміють», — підсумовує Вікторія Волковська, Президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net