Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Відбулося перше засідання робочої групи, скликаної Держфінпослуг з метою обговорення концептуальних питань подальшого розвитку системи кредитної кооперації

14 вересня поточного року відбулося перше засідання робочої групи, скликаної Держфінпослуг з метою обговорення концептуальних питань подальшого розвитку системи кредитної кооперації.

На нашу думку, проведення цього засідання стало наслідком Відкритого звернення ВАКС до вищих посадових осіб держави щодо проекту Концепції розвитку системи кредитної кооперації від 30.08.2011 р. та численних звернень до державних органів з боку місцевих асоціацій кредитних спілок і кредитних спілок-членів ВАКС.

Повний текст звернення ВАКС ›››

Проект Концепції та зауваження ВАКС ›››

Таким чином, 14 вересня відбулося перше за останній час відкрите обговорення проекту Концепції, в якому взяли участь три члени Комісії та фахівці Держфінпослуг, представники Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Міністерства внутрішніх справ, ВАКС і НАКСУ, а також експерти німецького проекту «Реформування фінансової діяльності на селі» GIZ/DGRV. Це обговорення було проведено, не зважаючи на той факт, що Держфінпослуг попередньо вже вдалося отримати офіційне погодження проекту Концепції з боку Мінфіну, Мінекономіки та МВС.

Зокрема, на засіданні Президент ВАКС Вікторія Волковська зауважила, що учасники ринку приділяють велику увагу проекту Концепції як такому, що має вирішальне значення для подальшого розвитку української кредитної кооперації, оскільки саме його положення стануть основою для доопрацювання в другому читанні комплексного законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань діяльності системи кредитної кооперації» № 2256.

Проте, на думку ВАКС та Обласних асоціацій, запропонований проект не є завершеним документом, спрямованим на розвиток ринку, а є переліком значної кількості необґрунтованих штучних обмежень, які стримуватимуть розвиток успішно працюючих кредитних спілок.

В. Волковська запитала присутніх чиновників: «Чи можливо погоджувати проект, який не обговорювався з ринком, учасникам якого виконувати наведені вимоги? Чи можливо знайти приміщення, в якому можна зібрати 50 % членів КС, якщо спілка об’єднує 10 тисяч осіб? Які саме заходи планується здійснити з метою посилення касової дисципліни? Яке відношення має запровадження обов’язкових внесків до Фонду гарантування вкладів членів кредитних спілок до питання забезпечення належного рівня капіталізації кредитних спілок за рахунок їхніх членів? Що таке «встановлення додаткової відповідальності членів кредитної спілки за результати її діяльності»? І багато інших питань. Слід зазначити, що учасникам робочої групи була надана порівняльна таблиця, складена саме на підставі зауважень до проекту Концепції ВАКС та Обласних асоціацій.

Позицію ВАКС підтримали й представники НАКСУ.

За підсумками обговорення представники державних органів запропонували регулятору прислухатися до зауважень, пропозицій та обґрунтувань учасників ринку. Держфінпослуг зі своєї сторони запропонувала асоціаціям у тижневий термін надати для розгляду свої конкретні пропозиції щодо нової редакції Концепції розвитку системи кредитної кооперації.

Зі свого боку ВАКС викладе в пропозиціях до проекту Концепції положення Директив, затверджених рішенням Правління ВАКС, що були сформовані на підставі анкетування членів ВАКС, обговорень у Місцевих асоціаціях та остаточного затвердження позиції ВАКС на спільному засіданні Правління ВАКС, керівників Місцевих асоціацій і Ради ПЗВ.

Директиви ВАКС ›››

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net