Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС направила до державних органів Відкрите звернення щодо проекту Концепції розвитку системи кредитної кооперації

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) направила до державних органів Відкрите звернення, де зазначила, що в оприлюдненому Держфінпослуг 11 липня 2011 року проекті нової редакції Концепції розвитку системи кредитної кооперації міститься значна кількість концептуальних протиріч та положень, які в разі прийняття можуть використовуватися неоднозначно, а відповідно не забезпечують вирішення сучасних проблем ринку кредитних спілок та не утворять належних передумов для подальшого розвитку та стабільної діяльності національного кредитно-кооперативного руху. Крім того, на думку ВАКС, частина положень, наведених у проекті Концепції, суперечать підсумкам та рекомендаціям парламентської Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації, звіт якої був заслуханий Верховною Радою України у грудні минулого року, та Плану заходів щодо врегулювання проблемних питань кредитної кооперації, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 № 580-р.

Також у листі асоціації зазначено, що Держфінпослуг ігнорує наполегливі пропозиції ВАКС опрацювати проект шляхом професійного та відкритого діалогу. Жодних зустрічних кроків з боку Держфінпослуг як головного розробника проекту Концепції для започаткування такого діалогу не відбулося. Натомість в непрозорому та чисто бюрократичному стилі вживаються послідовні дії по просуванню проекту у редакції, що, у разі  подальшої матеріалізації її положень у відповідних законодавчих ініціативах, загрожує стабільній діяльності всього ринку кредитних спілок, а в кінцевому результаті інтересам більш як мільйона їх членів – громадянам України.

У свою чергу, ВАКС наголошує на необхідності суттєвого доопрацювання запропонованого Держфінпослуг проекту Концепції розвитку системи кредитної кооперації із широким залученням до цього процесу народних депутатів, представників ринку, незалежних експертів і науковців.

Повний текст звернення ВАКС >>>

Зауваження ВАКС до проекту Концепції розвитку системи кредитної кооперації >>>

Текст проекту Концепції розвитку системи кредитної кооперації, оприлюдненого Держфінпослуг >>>

 


 

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net