Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

За ініціативи ВАКС, згідно з рішенням Екзекутиви УСКР відбувся круглий стіл, присвячений сучасному стану українського кредитно-кооперативного руху

Згідно з рішенням Екзекутиви Української світової кооперативної Ради (УСКР), в Києві, у приміщенні культурно-мистецького центру Києво-Могилянської академії, 21 серпня 2011 року, відбулося засідання круглого столу, основною темою якого стало обговорення питань нинішньої ситуації, що склалася в русі кредитних спілок України. Цей захід проходив у рамках чергових загальних зборів Світового конгресу українців.

Нагадаємо, кількома місяцями раніше (23 червня) Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) офіційно звернулася до Української світової кооперативної ради, Української кооперативної ради Канади, Централі українських кооперативів Америки, Ради українських кооперативів Австралії, Національної асоціації кредитних спілок України з листом (більше читайте тут), в якому запропонувала в рамках Світового конгресу українців, у форматі спеціальної секції, винести для обговорення окремо тему сучасної діяльності та перспектив подальшого розвитку українського кооперативного руху в країнах, які входять сьогодні до складу Української світової кооперативної ради (УСКР).

У засіданні 21 серпня, зокрема, взяли участь: президент Української світової кооперативної Ради Ігор Ляшок, який водночас представляв Централю українськиї кооперативів Америки (США), голова Української кооперативної ради Канади Ольга Шевелі (Канада), від НАКСУ — президент НАКСУ Петро Козинець, віце-президент НАКСУ, голова правління ОКС НАКСУ Людмила Кравченко, віце-президент НАКСУ Катерина Калустова, голова Наглядового комітету НАКСУ Ірина Боголюбова та заступник голови Ради НАКСУ Євген Дзюба, від ВАКС — голова Правління ВАКС Галина Шатирко, президент ВАКС Вікторія Волковська, президент об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», керівник Групи радників ВАКС Андрій Оленчик, голова правління кредитної спілки «Гарант» Ірина Драгомирецька. Крім того, у засіданні взяли участь відомі українські кооператори з Канади Тарас Підзамецький, Володимир Кісь і Наталя Бунза-Іваницька, а також головний редактор тижневика «Україна Бізнес Ревю» Тетяна Горенко.

На початку засідання учасники круглого столу коротко поінформували про поточний стан справ у членах УСКР, а саме ЦУКА, УКРК, НАКСУ та ВАКС. Потім відбулося жваве обговорення проблем сучасного етапу розвитку кредитного руху України та можливих шляхів їх вирішення. За результатами обговорення зазначених питань було вирішено підготувати офіційне звернення від імені Української світової кооперативної ради до нового керівництва Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України з метою висловлення консолідованої позиції світового українського кредитного руху з приводу подальшого розвитку національної системи кредитної кооперації та ролі державного регулятора в цьому процесі.

Також, за пропозицією ВАКС, учасники засідання погодилися відпрацювати конкретний комплекс заходів для святкування 20-річчя руху кредитних спілок в Україні, який відзначатиметься наступного, 2012, року. Крім цього, голова Правління ВАКС Галина Шатирко поінформувала про початок акції зі збору коштів для спорудження в місті Чортків Тернопільської області пам’ятного знаку видатному українському кооператору з Канади Петру Микуляку, який зробив вагомий внесок у справу відродження кредитної кооперації на теренах незалежної України. У свою чергу Ірина Драгомирецька й Андрій Оленчик поінформували присутніх про суть та завдання Стрийської кооперативної ініціативи, яка була нещодавно започаткована активістами кредитної спілки «Вигода».

Стрийська кооперативна ініціатива-2011 >>>

Декларація підтримки Стрийської кооперативної ініціативи-2011 >>>

Фото з цього заходу — в рубриці «Фоторепортаж» >>>

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net