Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

WOCCU-2011: підсумки й передумови розвитку кредитної кооперації в світі

Цього разу місцем проведення щорічної конференції WOCCU (Світової ради кредитних спілок) стало місто Глазго (Шотландія). Сюди з більш ніж 50 країн з’їхалися понад 1,5 тис. людей, які працюють у кредитній кооперації. Протягом чотирьох днів (з 24 до 27 липня) вони обмінювалися інформацією: ділилися здобутками, говорили про складнощі, підсумовували набутий досвід і будували плани на майбутнє.

До складу української делегації, яка брала участь у конференції, увійшли загалом 18 представників — від таких кредитних спілок: «Анісія» (м. Львів), «Кредит-Союз» (м. Черкаси), «Харківська каса взаємодопомоги» (м. Харків), «Калина» (м. Тернопіль), «Одісей» (м. Севастополь), «Станіславська» (м. Івано-Франківськ), «Святий Мартин» (м. Мукачево), «Народна скарбниця» (м. Борщів), «Світовид» (м. Первомайськ), «Агро-Кредит» (Луганська обл., Старобiльський р-н., с. Байдівка), «Центральна» (м. Дніпропетровськ), «Прикарпаття» (м. Калуш). Це була спільна делегація від Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС) і Національної асоціації кредитних спілок (НАКСУ) — відповідно до протоколу про співпрацю, підписаного між асоціаціями.

Також, у конференції взяли участь голова правління Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» Іван Вишневський і віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко.

Одними з найбільш цікавих і неординарних, за словами учасників, стали сесії конференції про роль кредитних спілок в розвитку громади, збільшення членства кредитних спілок («Потужне членство — членство солідної кредитної спілки»), роботу кредитних спілок із представниками засобів масової інформації, а також про платіжні системи й роботу з емігрантами тощо.

Під час загальних зборів Світової ради кредитних спілок, що відбулися в рамках конференції (25 липня), мали місце кадрові зміни: Піт Крієр, котрий шість років працював на посаді виконавчого директора та президента WOCCU, пішов у відставку. Його місце посів Брайан Бранч, який раніше часто обіймав посади директорів у цій структурі. Присутні на загальних зборах висловлювали сподівання, що він продовжить започатковані ідеї та виведе WOCCU на новий рівень розвитку.

Крім того, відбулося переобрання голови ради WOCCU — новим головою став представник Перу. На цій посаді він замінив Баррі Джулета.

Слід відзначити, що активні участь у загальних зборах WOCCU взяли представники українських кредитних спілок. Зокрема, голова львівської церковної кредитної спілки «Анісія» (член ВАКС і учасник «Програми захисту вкладів») за ініціативи Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» і за дорученням Львівської Єпархії Української Автокефальної Церкви вручив орден Андрія Первозванного ІІ ступеня президенту «Каси Крайової» (Польща) Гжегошу Бієрецькому (члену дорадчого комітету «Програми захисту вкладів») — за підтримку церков в Україні й розвиток кооперації.

Більше про цю й інші події, що відбувалися під час конференції WOCCU, читайте у «Віснику кредитної кооперації» за липень (№ 5 (20)).

Фото з конференції — у розділі «Фоторепортаж».

Презентації (англійською мовою) — на офіційному веб-сайті WOCCU >>>

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net