Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС звернулася до Держфінпослуг з приводу виключення кредитних спілок з Державного реєстру фінансових установ

 

Відповідний лист Всеукраїнська асоціація кредитних спілок направила до Держфінпослуг 4 серпня 2011 р., оскільки 28 липня поточного року на своєму черговому засіданні Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України за невиконання заходів впливу та в зв’язку з відсутністю за заявленим місцезнаходженням виключила інформацію з Державного реєстру фінансових установ й анулювала свідоцтва про реєстрацію 23 кредитних спілок.

«Слід зазначити, що протягом 2010 р. з Державного реєстру фінансових установ (далі — Реєстр) виключено інформацію про 119 кредитних спілок, протягом 2011 р. — 55, з яких тільки по 10 юридичним особам це виключення здійснено за їх заявою.

Однією з причин позбавлення кредитних спілок статусу фінансової установи є систематичне невиконання кредитною спілкою заходів впливу. Проте, виключення їх з Реєстру практично призводить до того, що Держфінпослуг знімає з себе відповідальність за нагляд по виконанню зобов’язань такої кредитної спілки перед своїми членами.

Держфінпослуг неодноразово проголошувала про те, що її основним пріоритетом є захист прав споживачів фінансових послуг, але такий підхід позбавляє споживачів  будь – якої можливості звернення до профільного регулятора», — зазначено в листі ВАКС.

Крім того, асоціація звертає увагу регулятора й на іншу проблему: «До ВАКС доволі часто звертаються громадяни-члени кредитних спілок, що виключені з Державного реєстру, з метою отримання будь-якої інформації щодо подальшої долі їх грошей, вкладених до кредитної спілки, інформація про яку останнім часом вилучена з Державного реєстру». І наголошує на тому, що «відсутність кредитних спілок за місцезнаходженням, зазначеним у Свідоцтві про фінансову установу, інформація про яке внесена до Державного реєстру фінансових установ, часто викликана змушеною зміною оренди приміщень. З метою дотримання законодавчо встановленого порядку кредитні спілки за 3—4 дні реєструють зміни в органах державної реєстрації, однак в Держфінпослуг ці процедури займають місяці».

ВАКС занепокоєна тим, як виключення кредитних спілок з Реєстру фінансових установ відображається на громадянах України-членах кредитних спілок і яким чином це в найближчому майбутньому відобразиться на іміджі самого ринку.

Тому, ВАКС у своєму листі до Держфінпослуг пропонує таке:

«- розглянути питання щодо можливості внесення змін про місцезнаходження та зміни назви фінансової установи до інформації у Реєстрі по заявочному принципу;

- перед прийняттям рішень про виключення з Реєстру за невиконання кредитною спілкою заходів впливу, повернутися до раніше запровадженої процедури спільного з ринком (об’єднаннями ринку) розгляду причин невиконання заходів впливу».

Повний текст листа ВАКС до Держфінпослуг >>>

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net