Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

 •  

Конференції обласних асоціацій кредитних спілок: АКСХО, ЧОАКС і ХАКС

Протягом червня й липня Асоціація кредитних спілок Хмельницької області й Чернігівська обласна асоціація кредитних спілок провели звітно-виборчі конференції, Харківська асоціація кредитних спілок — звітну конференцію, на яких був присутній представник ВАКС.

Чернігівська обласна асоціація кредитних спілок

Чернігівська обласна асоціація кредитних спілок (ЧОАКС) 23 червня 2011 р., у м. Чернігів, у приміщенні кредитної спілки «Моя родина», провела Звітну виборчу конференцію.

На зборах билу присутні 87 % членів Чернігівської обласної асоціації кредитних спілок, а саме представники 7 кредитних спілок з 8 кредитних спілок-членів ЧОАКС.

Порядок денний конференції:

 1. Звіт Правління ЧОАКС про проведену роботу.
 2. Звіт Ревізійної комісії ЧОАКС.
 3. Обрання Голови правління ЧОАКС.
 4. Обрання Голови ревізійної комісії ЧОАКС.
 5. Доведення інформації про стан справ на ринку кредитної кооперації України.
 6. Заповнення анкети на виконання Резолюції ХІ Конференції ВАКС  за темою «Ключові питання реформування національної системи кредитної кооперації».
 7. Різне.

У конференції взяв участь представник виконавчої дирекції ВАКС, директор з регіонального розвитку Олексій Волотовський, який надав інформацію по п’ятому питанню порядку денного.

Конференція обрала нового голову Правління Чернігівської обласної асоціації кредитних спілок — Маковій Олену Аркадіївну, яка є головою правління кредитної спілки «Моя родина». Учасники Конференції подякували попередній голові правління ЧОАКС Пилипенко Валентині Миколаївні (обіймала цю посаду з 2009 до 2011 року) за плідну роботу.

Жвава дискусія розгорнулася навколо анкети щодо ключових питань реформування національної системи кредитної кооперації. По деяким питанням анкети учасники конференції проводили голосування, що свідчить про демократичні принципи управління в Чернігівській обласній асоціації кредитних спілок.

Асоціації кредитних спілок Хмельницької області

У м. Хмельницький, в приміщенні кредитної спілки «ЛЕПТА», 29 червня 2011 р. відбулася чергова звітно-виборна конференція Асоціації кредитних спілок Хмельницької області (АКСХО). У заході взяли участь 8 кредитних спілок із 12 представлених в АКСХО.

Порядок денний конференції:

 1. Новини на ринку кредитних спілок України.
 2. Заповнення анкети на виконання Резолюції ХІ Конференції ВАКС за темою «Ключові питання реформування національної системи кредитної кооперації».
 3. Звіт про проведену роботу в звітному періоді органами правління.
 4. Вибори Голови правління АКСХО.
 5. Вибори членів правління АКСХО.
 6. Вибори Голови ревізійної комісії АКСХО.
 7. Вибори членів ревізійної комісії АКСХО.
 8. Різне.

У конференції взяв участь представник виконавчої дирекції ВАКС, директор з регіонального розвитку Олексій Волотовський.

Жвава дискусія виникла під час заповнення анкети щодо ключових питань реформування національної системи кредитної кооперації. При цьому особливо гостро обговорювали тему створення саморегулівної організації. Під час дискусії кожен голова правління висловився з цього приводу. Результати обговорення узагальнили й лише тоді відповіли на питання, що є в анкеті.

На жаль, учасникам конференції не вистачило часу, щоб приділити увагу всім питанням порядку денного, тому другу частину засідання вирішили провести протягом наступних двох тижнів.

Харківська асоціація кредитних спілок

Під час Звітної конференції, що відбулася 18 липня (м. Харків, у приміщенні кредитної спілки «Слобожанська»), Харківська асоціація кредитних спілок (ХАКС) підсумувала свою роботу за 2010 рік та першу половину 2011 року. У Конференції взяли участь представники 12 кредитних спілок, які входять до асоціації.

Порядок денний Конференції:

 1. Звіт правління ХАКС за 2010 рік.
 2. Про виключення членів асоціації.
 3. Ухвалення плану заходів на ІІ півріччя 2011 року.
 4. Про сплату членських внесків.
 5. Визначення дати чергової Конференції.

Участь у заході ХАКС взяв представник ВАКС Олексій Волотовський. Конференцію розпочав голова правління Харківської асоціації кредитних спілок Гончаренко Сергій Євгенійович, котрий розповів учасникам, що саме зробила ХАКС протягом звітного періоду. Окремої уваги заслуговує одна з подій, зазначених у його доповіді, — участь представника від ХАКС у роботі громадської ради Комітету фінансово-банківській діяльності при Харківській обласній державній адміністрації. У Харківській області це — перші кроки в представлені кредитних спілок на такому рівні.

Активна дискусія виникла навколо планів щодо подальшої роботи ХАКС і заходів, які потрібно проводити в ІІ півріччі 2011 року. У свою чергу, представник ВАКС запропонував провести такі заходи:

 1. Представницькі: представляти місцеві кредитні спілки через ХАКС на регіональному рівні як консолідований і централізований ринок; показати значимість фінансових інститутів у розвитку регіону; налагодити тісні ділові зв’язки з місцевими органами влади. Заходи, що дозволять здійснити це: круглий стіл, тематичні дискусійні клуби тощо. Аудиторія, яку можна залучити до участі в цих заходах: представники органів місцевого самоврядування, регіональні представники державних контролюючих відомств та органів.
 2. Інформаційні: інформування суспільства про позитивну роботу харківських кредитних спілок. Показати всі ті позитивні тенденції, що відбулися завдяки роботі кредитних спілок на місцевому рівні; це має сприяти тому, що населення буде позитивно ставитися до діяльності кредитних спілок. Відповідні заходи: прес-тури, прес-ланчі, прес-конференції тощо. Аудиторія, яку можна залучити до участі в цих заходах: представники місцевих, регіональних засобів масової інформації.
 3. Популяризація: сукупність заходів, направлених на безпосереднє спілкування кредитних спілок з населенням Харківщини. Мета — викликати в місцевих громад позитивне ставлення до тієї чи іншої кредитної спілки, представленої в тому чи іншому регіоні, а також показати відкритість, близькість кредитних спілок до пересічних громадян (членів кредитних спілок).Такі заходи потрібно проводити постійно.

Члени Харківської асоціації кредитних спілок позитивно поставилися до цих ініціатив й ухвалили таке рішення:

 1. Доручити правлінню, на підставі наданих членами ХАКС даних, розробити «Звіт про діяльність кредитних спілок-членів асоціації» й подати до Харківської облдержадміністрації й для публікації в обласних ЗМІ. У цьому звіті має бути інформація про загальний обсяги кредитування, наявність соціально важливих програм кредитування, сільськогосподарське кредитування, а також дані про обсяги залучення вкладів, нараховані відсотки й про інші позитивні моменти в діяльності кредитних спілок Харківської області.
 2. Розпочати діалог з журналістами області щодо підготовки публікацій про кредитні спілки Харківської області та, за можливості, телевізійних сюжетів — для проведення піар-кампанії до Міжнародного дня кредитних спілок, щоб сформувати позитивний імідж кредитних спілок Харківської області в очах територіальної громади й органів виконавчої влади.
 3. Провести чергову Конференцію 12 вересня 2011 року.
 4. Правлінню ХАКС до 12 вересня 2011 р. підготувати кошторис плану заходів на ІІ півріччя поточного року.

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net