Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС знову піднімає питання щодо розміру плати за ліцензії

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок 28 липня звернулася до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва й Міністерство фінансів України щодо проекту розпорядження Держфінпослуг «Про затвердження змін до розпорядження Держфінпослуг від 29.12.2003 р. № 188 «Про встановлення плати за видачу ліцензій».

Зокрема, в своєму листі ВАКС звернула увагу, що змінами до Ліцензійних умов провадження діяльності кредитних спілок з надання фінансових послуг (Держфінпослуг затвердила 21.07.2011 року та передала в установлений законодавством термін на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України) передбачена можливість отримання кредитною спілкою безстрокової ліцензії, якщо до неї протягом попереднього строку користування ліцензією не застосовувались заходи впливу. Проте, якщо заходи впливу застосовували, кредитна спілка може отримати ліцензію лише на строк 3 роки.

Однак, проект Розпорядження не містить окремих норм щодо розміру плати за видачу ліцензії кредитній спілці  на строк  та окремо безстрокової ліцензії або  розміру плати за рік користування ліцензією. Таким чином плата за строкову ліцензію буде дорівнюватися платі, встановленій для безстрокових ліцензій та складати  12 500 грн.

«Крім того, проектом Розпорядження встановлюється  однакова плата за ліцензію по різним видам діяльності по наданню фінансових послуг різними видами фінансових установ без урахування специфіки законодавчих вимог до власного капіталу різних видів фінансових установ, кількості та якості документів, які ці фінансові установи відповідно до затверджених Держфінпослуг Ліцензійних умов за кожним видом діяльності  подають разом із заявою на отримання ліцензії  на розгляд  Держфінпослуг. Такий підхід ВАКС вважає не логічним та таким, що не відповідає принципам державного регулювання  у сфері ліцензування різних видів господарської діяльності», — зазначено в листі асоціації.

ВАКС також вважає, що розмір плати за ліцензію в 12 500 грн не є економічно обґрунтованим, особливо, беручи до уваги той факт, що розмір плати за ліцензії для комерційних банків Національним банком України встановлено на рівні 1 700—2 210 грн, розмір плати за більшість ліцензій, які мають необмежений строк дії, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 29.11.2000 р. № 1755 (зі змінами), становить розмір однієї мінімальної заробітної плати.

«ВАКС ще раз підкреслює необхідність у проекті Розпорядження встановити економічно обґрунтований розмір плати за видачу строкових ліцензій або розмір плати за рік користування ліцензією та просить у строк, встановлений Законом України «Про доступ до публічної інформації», надати копію розрахунку вартості ліцензій,  закладеному в проекті Розпорядження», — йдеться в листі ВАКС, направленому в державні органи.

Повний текст листа ВАКС до державних органів >>> 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net