Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

На засіданні Держфінпослуг розглядали проекти нормативних документів і рішення Комісії, що стосуються кредитних спілок

30 червня представник ВАКС взяв участь у черговому засіданні Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.

Серед інших на цьому засіданні розглядали такі проекти нормативних документів і рішень Держфінпослуг:

  1. Про затвердження деяких Змін до деяких нормативно-правових актів Держфінпослуг, що стосуються питання  застосування в нормативних документах терміну «статутний (складений) капітал» замість терміну «статутний фонд», які було затверджено одностайно та надано доручення про передачу проекту нормативного документу на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України.
  2. Про схвалення для оприлюднення проекту розпорядження Держфінпослуг «Про затвердження Змін до Порядку ведення реєстру аудиторів, які можуть проподити аудиторські  перевірки фінансових установ», яке не схвалили члени Комісії, оскільки за пропозицією ВАКС це розпорядження має бути доопрацьовано в зв’язку зі змінами, внесеними Верховною Радаю України в Закон України «Про державне регулювання ринку фінансових послуг» щодо здійснення аудиторських перевірок фінансових установ не тільки аудиторами, а й аудиторськими фірмами.
  3. Про схвалення для оприлюднення проекту розпорядження Держфінпослуг «Про затвердження Змін до Положення про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок та об’єднаних кредитних спілок», які вносяться в зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України щодо страхового резерву. Ці зміни схвалено для порилюдення та будуть розміщені на веб-сайті Держфінпослуг.
  4. У зв’язку із затвердженням Кабінетом Міністрів України 22.06.2011 року Плану заходів щодо врегулювання проблемних питань кредитної кооперації, Комісія вирішила звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням зняти з контролю Держфінпослуг роботу над:
  • внесенням змін до Закону України «Про кредитні спілки» (щодо скасування всеукраїнської ознаки членства та посилення відповідальності членів органів управління кредитних спілок);
  • проектом розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання підтримки ліквідності та платоспроможності кредитних спілок», яким передбачалося здійснювати рефінансування кредитних спілок і створення фонду гарантування вкладів черею юридичну особу, створену при Держфінпослуг.
    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net