Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Президент ВАКС взяла участь у черговому засіданні Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг

26 травня Президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС) Вікторія Волковська взяла участь у відкритій частині чергового засідання Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. Такого роду участь представників ринку кредитних спілок у засіданнях колегіального органу Держфінпослуг практикується вперше.

На цьому засіданні серед інших розглядалися важливі для подальшої діяльності ринку кредитних спілок проекти нормативно-правових актів, зокрема, оприлюднені 15 березня цього року Зміни до Ліцензійних умов провадження діяльності кредитних спілок з надання фінансових послуг.

http://www.dfp.gov.ua/217.html?&tx_ttnews[tt_news]=12848&tx_ttnews[backPid]=62&cHash=66b9511d31

На засіданні В. Волковська виступила з підтримкою  проекту зазначених Змін до Ліцензійних умов, акцентувавши особливу увагу на необхідності одночасного уведення в дію даного розпорядження та відповідних змін у розпорядження «Про встановлення плати за видачу ліцензій» від 29.12.2003 р. № 188. Крім цього, Вікторія Волковська обґрунтувала доцільність внесення певних доповнень до  оприлюдненого тексту проекту (пропозиції щодо таких доповнень ВАКС офіційно надавала раніше). Зокрема, було запропоновано: Держфінпослуг, у разі прийняття негативного рішення по пакету, поданому кредитною спілкою для отримання ліцензії, вказувати вичерпний перелік підстав для прийняття такого рішення.

Озвучені на засіданні пропозиції в цілому були підтримані членами Комісії та за результатами обговорення прийнято рішення про направлення проекту Змін до Ліцензійних умов провадження діяльності кредитних спілок з надання фінансових послуг із додатковими пропозиціями на погодження до Держпідприємництва.  

Також Президент ВАКС взяла участь в обговоренні питання про затвердження Змін до Професійних вимог до керівників і головних бухгалтерів фінансових установ (щодо підвищення вимог до керівників і головних бухгалтерів фінансових установ).

http://www.dfp.gov.ua/217.html?&tx_ttnews[tt_news]=12838&tx_ttnews[backPid]=62&cHash=09bf60eace

В. Волковська зауважила, що залишення можливості керівникам та бухгалтерам небанківських фінансових установ, в разі повторного складання ними  кваліфікаційного іспиту,  проходити відповідне аудиторне навчання лише за їх бажанням, є важливим для ринку. Також при розгляді питання було обговорено вимоги щодо відповідності Професійним вимогам осіб, які не є штатними головними бухгалтерами фінансових установ, а надають послуги з ведення бухгалтерського обліку у таких установах на договірних засадах. В цілому висловлені Президентом ВАКС застереження та пропозиції були сприйняті та враховані членами Комісії.

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net