Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

За участю представників ВАКС і НАКСУ відбулося робоче засідання в Держфінпослуг

 

28 квітня 2011 р. за участю представників Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС) та Національної асоціації кредитних спілок України (НАКСУ) відбулося робоче засідання в Держфінпослуг.

Головувала на засіданні заступник Голови Дерфінпослуг Говорун І. О.

Під час засідання були розглянуті й обговорені питання:

  • підходів до створення Фонду гарантування вкладів членів кредитних спілок;
  • надання асоціаціям статусу саморегулівних організацій;
  • внесення змін до Закону України «Про кредитні спілки» стосовно саморегулівних організацій;
  • можливості залучення кредитних спілок до кредитування суб’єктів малого бізнесу, фермерських господарств, кооперативів тощо.

На засіданні заступник Голови Говорун І.О. зазначила, що, здійснюючи регулювання та нагляд за наданням фінансових послуг, розробляючи пропозиції щодо вдосконалення законодавства, Держфінпослуг опрацьовано нову редакцію Концепції розвитку системи кредитної кооперації, серед пріоритетних завдань якої є створення Фонду гарантування вкладів членів кредитних спілок.

Було зазначено, що з метою врегулювання існуючих проблемних питань і враховуючи необхідність оперативного внесення змін до норм діючого законодавства, Держфінпослуг запросила ВАКС і НАКСУ до співпраці з пропозиціями щодо створення Фонду гарантування вкладів членів кредитних.

Учасники засідання домовилися для більш детального обговорення надати пропозиції ВАКС і НАКСУ та розглянути їх наприкінці травня 2011 року.

Відповідно до законопроекту № 2256 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань діяльності системи кредитної кооперації», пропозицій фахівців та експертів, а також рішень ІХ конференції Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (протокол № 1 від 26.05.2010 р.), під час якої в рамках Пріоритетів діяльності Всеукраїнської асоціації кредитних спілок на 2010—2011 роки було затверджено в тому числі таке:

  • запровадження загальнодержавної системи гарантування вкладів членів кредитних спілок шляхом утворення окремого спеціалізованого державного фонду або поширення на членів кредитних спілок гарантій Фонду гарантування вкладів фізичних осіб,
  • забезпечення з боку Держфінпослуг зваженої регуляторної політики та збалансованої практики в сфері нагляду, правозастосування і дозвільних процедур з урахуванням необхідності поетапного реформування діяльності регулятора та поступового розвитку реального саморегулювання на ринку кредитних спілок,

ВАКС надала для обговорення пропозиції:

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net