Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Припинено діяльність парламентської ТСК по кредитних спілках

На ранішньому пленарному засіданні Верховної Ради України, 8 квітня, було офіційно констатовано завершення діяльності парламентської Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації (час розгляду питання на пленарному засіданні — 11:42:42—11:46:27).

При цьому, головуючий на засіданні Адам Мартинюк констатував таке: «…у звязку з прийняттям Верховною Радою України рішеннястосовно результатів роботи Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації, а також завершенням терміну діяльності слідчої комісії відповідно до частини шостої статті 88 Регламенту Верховної Ради України, оголошую про припинення повноважень цієї комісії. Підставою для такого оголошення є звернення голови Тимчасової спеціальної комісії Прасолова від 25 березня 2011 року,  в якому від повідомляє про те, що комісія виконала свою роботу, і про це вона нас проінформувала в попередньому звіті. Ми продовжили її роботу лише на предмет того, щоб вона направила відповідні, щоб вона направила відповідні документи до тих чи інших органів для реагування. Вона це зробила, тобто в нас є підстави для припинення діяльності цієї комісії».

В обговоренні цього питання взяли участь народні депутати Станіслав Аржевітін, Сергій Гордієнко, Олег Зарубінський, Сергій Сас.

Повний текст стенограми ›››

Нагадаємо, що зазначена ТСК була утворена постановою ВРУ від 01.07.2010 № 2382-VI

«Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації».

Пунктом 2 Постанови Тимчасовій слідчій комісії було доручено розслідувати обставини та причини, що зумовлюють гальмування розвитку кредитної кооперації та призводять до непоодиноких фактів порушень прав споживачів фінансових послуг.

Пунктом 7 Постанови було вирішено визначити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії — дев’ять місяців з дня прийняття цієї Постанови.

Звіт ТСК було взято до відома постановою ВРУ вiд 24.12.2010 № 2891-VI «Про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації». При цьому, під час опрацювання остаточної редакції Звіту в основному були враховані пропозиції, що попередньо надійшли від ВАКС. Таким чином, у цілому кредитним спілкам вдалося уникнути негативних висновків, які могли б потягнути за собою низку репресивних дій з боку відповідних державних органів.

Текст Звіту ТСК ›››.

В якості реагування на Звіт ТСК Адміністрація Президента України та Кабінет Міністрів України надали доручення Держфінпослуг і низці міністерств опрацювати спеціальний план заходів, спрямований на підтримку розвитку національної кредитної кооперації. Також у профільному парламентському комітеті активізували роботу над законодавчими змінами в сфері регулювання діяльності кредитних спілок.

ВАКС бере активну участь у зазначеній роботі з метою утворення сприятливих умов для подальшої діяльності кредитних спілок та одночасно недопущення будь-яких рішень, що можуть спричинити негативні наслідки для кредитного руху України.

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net