Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ Всеукраїнської асоціації кредитних спілок

Заінтересованим державним органам
Учасникам ринку кредитної кооперації 
Членам кредитних спілокВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ 
Всеукраїнської асоціації кредитних спілок 

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (далі – ВАКС) в силу появи останнім часом неодноразових публічних заяв і звернень з приводу ситуації, що склалася внаслідок уведення тимчасової адміністрації з боку Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України у одну із найкрупніших кредитну спілку, вважає за необхідне заявити таке.
Ми змушені констатувати, що публічне висвітлення зазначеної вище ситуації, як правило, здійснюється тенденційно, при цьому, окремими особами часто робляться спроби заявити про однозначну підтримку тієї чи іншої позиції від імені всього ринку кредитних спілок. 
Внаслідок довільного трактування фактів та свідомого маніпулювання інформацією з боку даних осіб у громадськості складається хибне враження про те, що більшість учасників ринку кредитних спілок перебуває у складному фінансовому становищі, має проблеми у взаємовідносинах з вкладниками з одного боку та державним регуляторам з іншого. Однак, насправді це не відповідає дійсності і, на нашу думку, уводить в оману громадськість щодо істинного стану справ навколо ринку кредитної кооперації. 
Переважна більшість кредитних спілок продовжують успішно працювати, надаючи сотням тисяч громадян України необхідні та соціально відповідальні фінансові послуги. В свою чергу, щодо тих кількох десятків кредитних спілок, у яких в силу різних причин виникли складнощі у розрахунках зі вкладниками, - державі та об’єднанням учасників ринку необхідно вжити консолідованих зусиль для виправлення ситуації і захисту прав членів таких кредитних спілок на основі конструктивного та ефективного діалогу.  
В зв’язку із сказаним вище, ВАКС, яка сьогодні представляє інтереси більш як 150 своїх членів та 23 місцевих асоціацій кредитних спілок, заявляє про те, що вважає таку практику ведення публічної дискусії неприпустимою та безвідповідальною.
Ми визнаємо право, будь-якого державного органу діяти відповідно до закону на виконання своїх повноважень та завдань. Ми визнаємо також право громадянина, учасника ринку чи професійного об’єднання на захист своїх інтересів в межах чинного законодавства та базових норм моралі. Проте, вважаємо неприпустимим огульне втягування усього ринку кредитних спілок у суто юридичний конфлікт між державним регулятором та одним із учасників ринку.
ВАКС вважає, що подібні дії можуть призвести до дискредитації не тільки усього кредитного руху України, а й держави в особі відповідних уповноважених органів, підриву довіри населення до фінансової системи в цілому. 
В зв’язку з цим, ВАКС закликає всі сторони конфлікту:

  • діяти виключно в межах закону;
  • спірні питання вирішувати у правовій, а не публічній площині;
  • виступати виключно від свого імені чи імені своїх членів в межах повноважень та в порядку, визначених законодавством чи установчими документами сторін;
  • утримуватися від гучних звинувачень та оцінок на адресу державних органів, ринку кредитних спілок чи окремих кредитних спілок;
  • проявляти взаємну готовність до конструктивного діалогу з метою пошуку шляхів вирішення існуючих проблем, а не подальшого поглиблення конфронтації.

ВАКС наголошує на важливості дотримання зваженого і відповідального підходу при відстоюванні корпоративних чи відомчих інтересів як з боку учасників ринку, так і з боку державних органів, коли йдеться про інтереси мільйонів українців, об’єднаних сьогодні у лавах національної кредитної кооперації.

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net