Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС взяла участь у всенародному обговоренні проекту Податкового кодексу

 Учасники ринку кредитної кооперації, виконуючи Постанову Верховної Ради України від 08.07.2010 р. за № 2454-VI, взяли участь у всенародному обговоренні проекту Податкового кодексу України.
Діалог між представниками державних органів і ринку кредитної кооперації відбувся в рамках круглого столу «Оподаткування доходів кредитних спілок в контексті проекту Податкового кодексу: бачення держави та ринку», який організувала Всеукраїнська асоціація кредитних спілок за підтримки Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», проекту технічної допомоги «Реформування фінансової діяльності на селі» Німецького Товариства Технічного Співробітництва (GTZ) і Німецької Кооперативної Асоціації Райффайзен (DGRV).
Круглий стіл проходив 29 липня в Києві. Участь у цьому заході взяли представники Верховної Ради України, Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, Державної податкової адміністрації України й учасники ринку кредитної кооперації.
Метою проведення круглого столу було узгодити між ринком і владою пакет пропозицій учасників ринку кредитної кооперації для підготовки проекту Податкового кодексу України до другого читання. Зокрема, учасники ринку кредитної кооперації з’ясовували:

  • який можливий вплив норм проекту Податкового кодексу на діяльність кредитних спілок в Україні;
  • як досягнути баланс інтересів учасників і споживачів ринку фінансових послуг зі сподіванням влади збільшити надходження до держбюджету;
  • як вплине Податковий кодекс на подальший розвиток ринку фінансових послуг;
  • які стимули, можливості та поштовхи надасть Податковий кодекс для повного виходу фінансових установ зі світової фінансової кризи.

Зі свого боку учасники ринку кредитної кооперації запропонували таке:
1. Певні дії положень проекту Податкового кодексу України поширювати не тільки на банківські, але й на інші фінансові установи. 
2. У проекті Податкового кодексу чітко визначити те, що члени кредитних спілок несуть відповідальність за погашення зобов’язань чи податкового боргу платника податків — кредитної спілки лише в межах своїх пайових внесків або часткову відповідальність.
3. Встановити ставку оподаткування за вкладами (депозитами) та пайовими внесками членів кредитних спілок на рівні не більше 5 %.
4. Зберегти норми таємниці вкладів фізичних осіб як у банківських, так і у небанківських фінансових установах.
5. Встановити, що відповідальність та внесення сум податку до бюджету повинен нести не відокремлений підрозділ, а платник податку — юридична особа, до складу якої належить такий відокремлений підрозділ.
Щодо прикінцевих положень проекту, якими передбачено внесення змін до інших нормативно-правових актів
6. Виключити фінансові установи, в т.ч. кредитні спілки з переліку суб’єктів господарювання, які повинні використовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій. 
7. Не вносити до Кодексу адміністративного судочинства України запропоновані зміни, які встановлюють обмеження щодо оскарження рішень адміністративних судів першої інстанції в справах про застосування органами виконавчої влади до суб’єктів господарювання адміністративно-господарських санкцій до судів апеляційної та касаційної інстанцій. 
8. Виключити з проекту Податкового кодексу пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження», які на думку кредитних спілок позбавлять фізичних та юридичних осіб права оскаржити рішення органів державної влади до моменту його виконання. 
9. Положення (поняття, визначення, терміни) Податкового кодексу узгодити з прийнятним, зрозумілим та пріоритетним для громадян України діючим цивільним законодавством. 
Крім того, представники кредитної кооперації зазначили, що підтримують цілі проекту Податкового Кодексу, оскільки необхідно врегулювати податкові відносини, збільшити надходження до державного бюджету, запровадити нові податкові механізми, вдосконалити адміністрування податків. «Ми погоджуємося, що податки — це плата за право жити в цивілізованому суспільстві», — зазначили представники ринку кредитних спілок. 
При цьому вони наголосили, що прийняття Податкового Кодексу не повинно стати виключно виконанням державних програм. Для суспільства головне — впровадження положень Податкового кодексу, його практичне впровадження та можливість виконання. 
За підсумками роботи круглого столу, на виконання Постанови Верховної Ради України від 08.07.2010р. за № 2454-VI, узагальнені пропозиції до проекту Податкового кодексу будуть надані до Кабінету Міністрів України.

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net