Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)»

8 березня набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)» (далі — Закон).

Відповідно до Закону, викладено в новій редакції  Закон України «Про виконавче провадження», внесено зміни в Кримінальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закон України «Про державну виконавчу службу» та низку інших нормативно-правових актів України.  

Законом значно розширено права державних виконавців. Так державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження, зокрема, має право безкоштовного використання всіх електронних баз з відомостями про майно громадян (дані БТІ, земельного кадастру тощо).

Також Законом встановлено, що громадянина можуть арештувати за спробу впливати на діяльність державного виконавця (наприклад, погрожувати йому). Опір державним виконавцям прирівнюється до опору правоохоронним органам. До боржників можуть застосовувати штраф, арешт, вживати заходів у вигляді позбавлення волі, а також позбавлювати можливості  виїзду за кордон.

Закон обмежує процесуальні права боржників щодо оскарження виконавчих процедур. Тобто, якщо рішення суду, ухвалене не на користь боржника, набрало законної сили, оскаржити його не можливо.

Щодо реалізації заставного майна, на яке звернено стягнення, Законом встановлено таке: рухоме майно, вартість якого не перевищує сто п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, товари побутового вжитку, а також інше рухоме майно (у разі якщо стягувач не заперечує проти цього) реалізуються на комісійних умовах. Нерухоме майно, транспортні засоби, повітряні, морські та річкові судна реалізуються виключно на прилюдних торгах (аукціонах).

Повний текст Закону розміщено на сайті Верховної Ради України.

 

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net