Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Держфінпослуг оприлюднила проекти Кабінету Міністрів України, які стосуються діяльності кредитних спілок

На офіційному веб-сайті Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (адреса: http://www.dfp.gov.ua/62.html) 22 лютого оприлюднені проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з метою підтримки подальшого розвитку кредитної кооперації» та проект Плану заходів з метою підтримки подальшого розвитку кредитної кооперації, розроблені Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 30.12.2010 р. № 76881/1/1-10, у зв’язку із затвердженням постановою Верховної Ради України від 24.12.2010 р. № 2891-ІV звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації.

На думку Держфінпослуг основними цілями розробки Проекту розпорядження є такі:

·         поліпшення ситуації на ринку кредитної кооперації, у тому числі, шляхом стабілізації діяльності кредитних спілок та забезпечення повернення вкладів (депозитів) їхнім членам;

·         підтримка подальшого розвитку системи кредитної кооперації кредитних спілок;

·         удосконалення пруденційного нагляду за кредитними спілками;

·         розроблення механізму інформування громадськості про діяльність небанківських фінансових установ, можливостей та ризиків системи кредитної кооперації;

·         мінімізація впливу на діяльність кредитних спілок кризових явищ, що можуть виникнути в майбутньому.

Ухвалення Проекту розпорядження в частині затвердження Плану заходів з метою підтримки подальшого розвитку системи кредитної кооперації потребуватиме в майбутньому внесення змін до деяких нормативно-правових актів України.

Проектом розпорядження передбачено супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України «Про Фонд гарантування вкладів членів кредитних спілок» (реєстраційний номер 3265), проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань діяльності системи кредитної кооперації» (реєстраційний номер 2256) та проекту Закону України «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про кредитні спілки» (щодо створення саморегулівних організацій кредитних спілок) (реєстраційний номер 6010).

Проект розпорядження підлягає погодженню з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством юстиції України та Міністерством внутрішніх справ України.

Держфінпослуг вважає, що прийняття плану заходів надасть можливість:

·         -зменшити кількості членів кредитних спілок, яким не повертаються вклади (депозити);

·         -зменшити кількість  кредитних спілок, які мають фінансові проблеми;

·         -зменшити кількість звернень громадян щодо діяльності кредитних спілок;

·         -збільшити кількість кредитних спілок, які беруть участь в об’єднаннях, які є саморегулівними організаціями на ринку кредитної кооперації.

З метою консолідації думок членів ВАКС та підготовки обґрунтованих пропозицій до Держфінпослуг Виконавча дирекція ВАКС рекомендує своїм членам ознайомитись з проектом плану заходів та до 10 березня надати свої пропозиції та зауваження до проекту заходів.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net