Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ВАКС до членів кредитних спілок-громадян України та засобів масової інформації

Членам кредитних спілок-громадянам України

Засобам масової інформації

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ 

Не пройшло і місяця з моменту безпідставної заяви Міністра внутрішніх справ України щодо недоцільності подальшої діяльності кредитних спілок. І знову резонансний інформаційний привід - Генеральною прокуратурою України затримано високопоставленого чиновника Держфінпослуг та відкрито кримінальну справу за одержання хабара від голови наглядової ради однієї з кредитних спілок м. Одеси.

Сподіваємось, що на цей раз не буде гучних заяв щодо ринку кредитних спілок в цілому, а натомість буде надана чітка правова оцінка конкретним діям всіх фігурантів цієї справи.

В свою чергу, Всеукраїнська асоціація кредитних спілок, яка представляє інтереси більш як 150 кредитних спілок України, вважає за потрібне заявити таке.

Не перший рік кредитні спілки України потерпають від суцільного потоку негативу з боку засобів масової інформації. Ми усвідомлюємо, що першопричиною такого стану справ є діяльність кількох десятків структур, що за своєю суттю не мають нічого спільного з класичною кредитною кооперацією і є ризиковими бізнес-проектами окремих осіб, які, реалізуючи сумнівні фінансові схеми, утворюють негативний публічний фон для сприйняття громадськістю всього кредитного руху.

Проте, переважна більшість із 700 кредитних спілок працює стабільно і прозоро.

Ці кредитні спілки успішно пережили фінансову кризу і залишаються сьогодні єдиним джерелом фінансової підтримки для сотень тисяч малозабезпечених громадян країни. Вони кредитують на соціальні, споживчі та підприємницькі цілі, вчасно і безперешкодно повертають вклади, послідовно дотримуються у своїй діяльності міжнародних принципів кредитно-кооперативного руху.

Станом на кінець 2010 р. загальне членство кредитних спілок перевищувало 1,5 млн осіб, з яких понад 70 тисяч громадян України - членів кредитних спілок вклали на депозитні рахунки 1,7 млрд гривень, а близько 336 тисяч мали кредити на загальну суму 2,74 млрд грн.

Загальновідомо, що будь-який штучно створений публічний конфлікт чи необґрунтоване негативне подання інформації з боку засобів масової інформації розхитує ситуацію на фінансовому ринку, дестабілізує діяльність кредитних установ, руйнує довіру до них з боку споживачів їх послуг. Тому ВАКС закликає всіх причетних до формування громадської думки професійно, неупереджено та зважено відноситися до своїх дій та висловлювань, а самих громадян - об'єктивно та усвідомлено оцінювати стан справ на основі підтверджених фактів, а не гучних заяв та поверхневих сенсаційних повідомлень.

Користуючись нагодою, ВАКС висловлює глибоку вдячність переважній більшості журналістів та членів кредитних спілок саме за таке розуміння професійного обов'язку та виявлення громадянської позиції у непоодиноких випадках публічних провокацій чи виплескування негативної інформації щодо діяльності національного кредитного руху. Натомість пропонуємо об'єднати наші зусилля заради реального очищення ринку кредитних спілок від нечисленних шахраїв, а відповідних державних органів - від недобросовісних та безвідповідальних чиновників.

Довідково.

Звітність членів ВАКС підтверджує той факт, що кредитний рух в цілому успішно пройшов випробування кризою і сьогодні демонструє тенденцію до зростання і оздоровлення. У порівнянні з 2009 роком, у 2010 році в кредитних спілках-членах ВАКС активи зросли на 4,5 % і склали 827 млн грн, капітал збільшено на 10,5 %, що в підсумку склало 190,7 млн грн, кількість вкладників зросла на 3,6 % і нараховує 34,4 тисячі громадян, вклади на депозитних рахунках зросли на 1,8 % і склали 571,9 млн грн. І, не зважаючи на те, що позичальників у кредитних спілках поменшало в порівнянні з 2009 роком на 3,7 %, загальна сума кредитів, наданих членам ВАКС, збільшилась на 7,2 % і склала суму 779,8 млн грн.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net