Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Звернення ВАКС до керівників кредитних спілок у зв’язку з проведенням місцевих виборів

Керівникам кредитних спілок України

У зв’язку з проведенням в Україні 31 жовтня цього року місцевих виборів Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (далі — ВАКС) вважає за потрібне звернутися до керівників кредитних спілок з таким.
У всьому світі кредитні спілки є кооперативними організаціями, які об’єднують людей з метою задоволення їх економічних потреб та не зважаючи на їх національну, політичну чи релігійну приналежність. Саме завдяки цьому кредитний рух протягом багатьох десятиліть успішно розвивається майже в 100 країнах світу, для багатьох з яких притаманна етнічна, конфесійна чи політична різноманітність. При цьому, загальноприйнятим постулатом є принципова відмова від залучення кредитних спілок як інституцій і фінансових установ до участі в різного роду передвиборних кампаніях і політичних проектах. Вирішення соціально-економічних проблем своїх членів — виключна мета діяльності кредитних спілок як різновиду кредитних кооперативів. 
Інакше кредитні спілки стануть заручниками мінливої політичної кон’єктури, опиняться на перетині політичних інтересів різних угруповань і сил, матимуть справу з ризиками прямого адміністративного тиску та втручання в їхню діяльність, виступатимуть об’єктами публічної дискусії в процесі політичної боротьби. Але найголовніше — це змінить формат і характер взаємовідносин кредитних спілок із значною частиною їхніх членів.
Виходячи із сказаного вище, ВАКС звертається до керівників кредитних спілок України із закликом утриматися від прямого чи опосередкованого залучення організаційного, фінансового чи іміджевого потенціалу кредитних спілок до участі в майбутній передвиборній кампанії, власне, як і до всіх подальших політичних кампаній. Адже для вирішення проблем суспільно-політичного характеру існують інші елементи громадянського суспільства такі, як політичні партії, громадські організації та рухи. 
Будьмо відповідальними та зваженими, коли йдеться про інтереси членів кредитних спілок, майбутнє кожної окремої кредитної спілки та перспективи подальшого розвитку всього національного кредитного руху.

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net