Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Держфінпослуг не хоче ліквідації кредитних спілок

Проблеми кредитних спілок повинні бути вирішені за допомогою комплексних заходів, ліквідація галузі — не вихід із ситуації.

Про це заявив голова Держкомісії з регулювання ринків фінансових послуг Василь Волга, коментуючи заяву голови МВС Анатолія Могильова щодо доцільності ліквідації проблемного сектора економіки, повідомляє агентство «ЛІГАБізнесІнформ».

«Ми визнаємо наявність величезних проблем і неодноразово говорили про них на всіх рівнях. Держфінпослуг бачить проблему навіть глибше міліції, оскільки ми щодня зустрічаємося з громадянами, постраждалими від недобросовісних кредитних спілок. Проблема потребує негайного вирішення і не дивно, що голова МВС виступив настільки різко», — зазначив Волга.

Однак, за його словами, говорити про те, що потрібно ліквідувати проблемний сектор — неправильно для ринкової економіки і сучасної держави.

«Ідея кредитних спілок хороша і успішно працює в багатьох країнах. Банки просто не в змозі забезпечити мікрокредитування, потреба в якому в Україну становить 50 млрд. гривень на рік. Але спочатку держава створила цю систему із грубими порушеннями в її суті», — підкреслив голова Держфінпослуг.

За його словами, Комісією була розроблена і подана на розгляд Кабінету міністрів нова концепція розвитку кредитної кооперації, яка передбачає вирішення всіх проблемних питань.

На думку Волги, необхідно вжити заходів у трьох напрямках.

По-перше, провести законодавчі зміни в правилах гри для кредитних спілок, зокрема, виключити їх всеукраїнський статус.

По-друге, створити Фонд гарантування вкладів громадян і по-третє, провести рефінансування, одночасно посиливши контроль з боку держави.

«Нам необхідно відновлення довіри до системи кредитної кооперації, і багаторазове її розширення», — заявив голова Держфінпослуг.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net