Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Юрій Костенко: «Міністерство внутрішніх справ має боротися з криміналітетом, а не з кредитними спілками»

Юрій Костенко вважає, що МВС має не «ховати» кредитні спілки, а виконувати свої безпосередні службові обов'язки — боротися з криміналізацією влади та економіки. Викликають подив пропозиції голови МВС Анатолія МОГИЛЬОВА, які прозвучали з трибуни парламенту, «поховати» кредитні спілки через їхню криміналізацію.

Загалом, чи є в Україні не криміналізовані інститути, — чи то влада, чи бізнес, чи ті ж самі правоохоронні органи? Чому б МВС все це не поховати? Проблеми вкладників виникли через слабкий контроль за кредитними спілками державного органу-регулятора та правоохоронців, які не захищали майнових прав громадян. Вочевидь, МВС намагається сховати усі кінці у воду, замість того, щоб провести прозоре розслідування кримінальних справ щодо діяльності керівників деяких кредитних спілок, а також представників влади та правоохоронців, які покривали їхні зловживання.

Громадяни країн ЄС фактично через одного об'єднані в кредитні спілки, які є ефективним інструментом фінансової кредитної кооперації, тоді як в Україні в їх лавах нараховується не більше 1,52 млн громадян. До речі, ще 2009 року учасників спілок в Україні було на 600 тис. більше. Вочевидь, національною специфікою є той факт, що будь-який корисний для громадян країн ЄС фінансовий інститут перетворюється в свою протилежність в Україні.

Традиційна ніша діяльності кредитних спілок — соціальне кредитування, надання кредитів малому бізнесу і фермерам, громадським організаціям. Дуже корисним для України є розвиток спілок, які ефективно підтримують «зелений» туризм, народні промисли кооперативів на селі, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, лікарняні каси, програми з розвитку енергозбереження, адаптації безробітних та інвалідів тощо.

Як відомо, ініціаторами відродження кредитних спілок в Україні 1992 року стали етнічні українці США, Канади та Австралії. Кредитні спілки вважаються правонаступниками кредитних кооперативів, що зародилися на теренах України в середині 19 сторіччя і діяли на її території до 40-х років 20 сторіччя. У сучасному світі кредитні спілки існують у 97 країнах, на всіх п'яти континентах, а загальна кількість їх членів сягає 184 млн осіб. То держава, замість того, щоб ліквідувати цей корисний фінансовий інститут, має навести там лад. Це тим більш доцільно, що малий бізнес в Україні потребує підтримки. В той же час, банкам нецікаві невеличкі бізнес-проекти. Натомість підприємці мають змогу отримати фінансування в кредитних спілках.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net