Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Національний банк України підвищив облікову ставку до 25%

У квітні інфляція в Україні виросла до 16,4 % і за попередніми оцінками за підсумками року вона може перевищити 40%. Основний інструмент, яким центральні банки впливають на рівень інфляції, є ключова процентна ставка. Для Національного банку України  це облікова ставка.

02 червня 2022 року Національний банк України прийняв рішення про підвищення  облікової ставки  з 10% до 25 %. Метою такого кроку є:

• захист гривневих доходів та заощаджень громадян;

• збільшення привабливості гривневих активів;

• зниження тиску на валютному ринку

Національний банк очікує, що підвищення облікової ставки до 25% буде достатнім для послаблення тиску на валютному ринку та стабілізації інфляційних очікувань, що в перспективі створить передумови для переходу до  зниження облікової ставки.

На думку Регулятора, такий крок також є необхідним для підтримання курсової стабільності, що за нинішніх обставин залишається важливою передумовою забезпечення цінової та фінансової стабільності.

Як же збільшення облікової ставки  може вплинути на діяльність кредитних спілок?

По - перше, збільшення облікової ставки призведе до зростання відсотків за банківськими вкладами і як наслідок, може відбутися значний відтік вкладів з кредитних спілок у банківський сектор. До того ж впровадження 100% гарантії за банківськими вкладами на період дії воєнного стану є не користь кредитних спілок.

По - друге, за таких обставин, не в умовах війни, мало б відбутися підняття відсоткових ставок на кредитування, Але за умови відсутності попиту на кредити, значного підвищення ставок по кредитах не варто очікувати. В результаті у кредитних спілок зменшиться дохідність і можуть виникнути проблеми з ліквідністю.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net