Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Робоча зустріч кредитних спілок з НБУ

9 березня 2022 року представники Національного банку України провели зустріч з  представниками кредитних спілок. Під час зустріч було обговорено і надано роз’яснення щодо вимог Постанови Правління Національного банку України № 39 від 06 березня 2022 року «Про врегулювання діяльності учасників ринку небанківських фінансових послуг, небанківських фінансових груп, учасників платіжного ринку, колекторських компаній та юридичних осіб, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації».

Представниками кредитних спілок  було доведено до відома регулятора інформацію про фактичний стан роботи кредитних спілок в умовах воєнного стану та  піднято  питання щодо підтримки ліквідності кредитних спілок з боку Національного банку України.

Асоціації кредитних спілок України повідомили Регулятора про направлений лист до Національного банку України щодо рефінансування кредитних спілок України.

Сподіваємося, що  Національний банк України підтримає ініціативу кредитних спілок та  висловить готовність дослухатися і підтримувати кредитні спілки.

 По завершенню зустрічі регулятор опублікував ключові тези, а саме:

В умовах воєнного стану Національний банк не застосовуватиме заходів впливу за порушення строків подання звітності як статистичної, так і фінансової (консолідованої, проміжної), подання документів та надання інформації регулятору, передбачених  Положенням про ліцензування та реєстрацію, вимог щодо обов’язкового подання НБУ та розміщення на власних веб сайтах інформації та документів передбачених нормативно- правовими актами НБУ.

До кредитних спілок не застосовуватимуться заходи впливу за порушення обов’язкових фінансових нормативів та вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок. Також не буде заходів впливу за порушення строків проведення чергових загальних зборів членів кредитної спілки за підсумками 2021 року.

Кредитні спілки також мають дотримуватися обмежень щодо заміни забезпечення за кредитними договорами, щодо виплати премій, бонусів керівникам кредитної спілки та операцій з пов’язаними особами.

Незважаючи на дію воєнного стану, учасники ринку небанківських фінансових послуг повинні виконувати свої зобов'язання перед клієнтами у повному обсязі, наскільки це можливо за поточних умов. 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net