Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Правила ліцензування, реєстрації та провадження діяльності небанківськими фінансовими установами зазнали змін

1 січня 2022 року набуває чинності Постанова Національного банку України від 24 грудня 2021 року № 153 «Про затвердження Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг» (далі – Постанова № 153)

Згідно з Постановою № 153 передбачена можливість включення фінустанов до реєстрів одночасно з видачею ліцензій. Також оптимізовано перелік документів, які подаються для отримання ліцензії, та передбачено право не подавати деякі документи, якщо заявник раніше вже подавав їх до Національного банку.

Значну увагу Регулятор також надаватиме оцінці ділової репутації. Оцінка ділової репутації здійснюватиметься в разі подання пакета документів для отримання ліцензії, погодження набуття або збільшення істотної участі, погодження на посади керівників надавача фінансових послуг.

Фінансовий стан небанківської фінустанови свідчить про її платоспроможність та здатність належним чином виконувати зобов’язання перед клієнтами. Загальні вимоги до фінансового стану кредитних спілок такі:

·         наявність фінансових ресурсів для реалізації бізнес-плану (для страховиків та кредитних спілок);

·         дотримання обов’язкових критеріїв, нормативів  та інших вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами, визначених актами з питань регулювання ринків фінансових послуг;

Норми нового положення досить прогресивні. Учасникам ринку небанківських фінансових послуг потрібен час, щоб адаптуватися до них. Саме тому Національний банк для більшості нововведень встановив перехідний період, який триватиме пів року. За цей час надавачі фінансових послуг зобов'язані привести свою діяльність у відповідність до вимог нового положення.

Детально з Постановою № 153 ви можете ознайомитись за посиланням >>>>>

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net