Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Тимчасові ліцензійні умови для учасників ринку небанківських фінансових послуг

З 31 березня 2021 року набрало чинності Положення Національного банку України про визначення  умов провадження діяльності з надання фінансових послуг, здійснення яких потребує відповідної ліцензії (ліцензійних умов) № 27 (далі – Положення №27). Тимчасові ліцензійні умови направлені на удосконалення певних процедур та суттєво не змінюють підходи до ліцензування небанківських установ встановлених Постановою КМУ № 913.

 В п. 2 Постанови зазначено, що ліцензії видані Нацкомфінпослуг є чинними та  продовжують діяти й після набрання чинності Тимчасових ліцензійних умов.

Порядок подання документів для отримання ліцензії регулюється розділом ІІ Положення № 27. Як і раніше, заявник для отримання ліцензії подає до НБУ заяву про видачу ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг за формою згідно з додатком 1 до цього Положення, а також документи, перелік яких наведено у п.15-16 Положення № 27.

Скасовано вимогу подавати фінзвітність для отримання ліцензії особам, які мають намір здійснювати діяльність лізингодавця.

Визначено порядок анулювання ліцензії за власним бажанням установи.

Зауважимо, що цей документ фактично не змінює основні вимоги до ліцензування небанківських установ, які були запроваджені раніше, а тільки передбачає деякі уточнення, зокрема, відносно можливості подання документів в електронній формі (п.17 Положення № 27).

До того ж введено обов’язкову вимогу для небанківських фінансових установ подавати щорічний аудиторський звіт за результатами обов’язкового аудиту річної фінансової звітності (п.35 Положення № 27).

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net