Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Законопроєкт «Про кредитні спілки»

Вже багато років кредитні спілки очікують новий Закон України «Про кредитні спілки», який буде відповідати сучасним реаліям, розширить можливості та перспективи розвитку кредитної коооперації, створить  передумови для функціонування стабільного, ефективного та прозорого ринку кредитних спілок.

У липня 2020 року Національний банк України, як регулятор, розробив і оприлюднив нову редакцію проєкту Закону України «Про кредитні спілки». Нажаль, перша редакція запропонованого законопроєкту була неприйнятною для ринку і потребувала суттєвого доопрацювання. Процес доопрацювання був складний і не завжди конструктивний.

22 лютого 2021 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт № 5125 «Про кредитні спілки». Багато в чому запропонований законопроєкт не відображає  бачення і очікування ринку, не розширено перелік осіб, які б мали право бути членами кредитних спілок (фермерські господарства, кооперативи, професійні спілки зі статусом первинних або місцевих, релігійні організації, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку,                мікропідприємства), залишилося не врегульованим ще питання впровадження в кредитних спілках таких посад, як головний «комплаєнс-менеджер» та «головний ризик-менеджер» тощо. В той же час, остання редакція зареєстрованого законопроєкту значно краща, в порівнянні з першою. Вдалося відстояти і залишити право встановлювати розмір вступного внеску загальними зборами, змінено порядок проведення загальних зборів, розширено перелік фінансово-господарської діяльності кредитної спілки, залишається ознака членства «громадська організація» для тих кредитних спілок, які наразі працюють за такою ознакою.

Попереду у ВАКС ще багато роботи і ми сподіваємося, що між першим і другим читанням ми зможемо ще більше вдосконалити цей законопроєкт.

Наразі, пропонуємо ознайомитися з кінцевою, зареєстрованою редакцією законопроєкту від 22.02.2021 р. в порівнянні з редакцією, яка була ще 12.02.2021 р., під час останнього обговорення на комітеті ВРУ.

Ознайомитись з версією проєкту можна за посиланням >>>>>

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net