Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Огляд небанківського фінансового сектору від НБУ

За очікуваннями НБУ, після проходження гострої фази економічної кризи та з початком відновлення економічної активності відбудеться зростання обсягів надання послуг страховими компаніями, фінансовими компаніями та ломбардами. Для кредитних спілок відновлення може тривати довше. Небанківські фінустанови мають працювати над вирішенням структурних проблем для посилення міцності сектору,  а також підвищити якість та своєчасність подання звітності.

Що стосується кредитних спілок, то на думку НБУ, коронакриза найбільше позначилась саме на цьому секторі. Активність ринку кредитних спілок суттєво знизилася навесні, а погіршення якості активів через неповернення кредитів позичальниками призвело до збитків. Для цього сектору ситуація додатково ускладнюється через законодавче обмеження на надання супровідних фінансових послуг. Це обмеження стримує можливості для розвитку кредитних спілок та конкуренції з іншими учасниками фінансового ринку. 

Через обмеженість джерел залучення коштів та конкурентних переваг багато  кредитних спілок потребуватиме значних зусиль і тривалого часу для відновлення. Враховуючи, що значна частина кредитних спілок не має достатнього обсягу чистих процентних доходів для покриття адміністративних витрат, а збитки від погіршення якості кредитів зросли під час карантину, установи не мають можливості нарощувати капітал. Тому 12 з них працюють із порушенням вимог до достатності капіталу. Відтак, кредитні спілки мають посилити свою операційну ефективність: переглянути рівень адміністративних витрат, за потреби скоригувати вартість залучення та надання коштів.

Більш детально за посиланням >>>>> 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net