Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

3 жовтня 2019 року у Національному банку України відбувся круглий стіл за участю представників Нацбанку та кредитних спілок щодо реалізації проекту Спліт

Національний банк продовжує зустрічатись з учасниками ринку небанківських фінансових послуг для обговорення першочергових планів після ухвалення Закону про "спліт" Нацкомфінпослуг.  

Описание: Описание: C:\Users\User\Documents\ViberDownloads\0-02-0a-cd032f778b3fdae6cd22abe24019d95c20b72a46ef386e2ae442487d413aba52_75e9d22d.jpgЧергова така зустріч за участі Першого заступника Голови НБУ Катерини Рожкової, директора департаменту ліцензування Олександра Бевза, директора департаменту стратегії та реформування Сергія Карпенко та начальника управління захисту прав споживачів фінансових послуг Ольги Лобайчук зібрала понад 50 представників кредитних спілок.

У засіданні брали участь від ВАКС: Голова Правління ВАКС Ольга Тугай, Президент ВАКС Ольга Мороз, Директор виконавчий ВАКС Сергій Медведєв, також Зоряна Розлуцька, Голова правління Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» (ПЗВ) та представники кредитних спілок.

Участь у круглому столі також брали Представники НАКСУ та представники Проекту USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників» (КЕП).

Під час виступів, фахівці Національного банку наголосили, що у перехідний період, який триватиме до 1 липня 2020 року, змін в регулюванні, а також Описание: Описание: C:\Users\User\Documents\ViberDownloads\0-02-0a-8beddf7d61f59c02b58928a312138ef1d51061f3f1571de2a074c43d09ed7643_517f80db.jpgпереліцензування учасників ринку не буде.

Олександр Бевз у своєму виступі наголосив, що при розробці нового регулювання Національний банк перш за все враховуватиме ризик-профіль ринку. Відповідно, хоча і відбуватиметься процес гармонізації регулювання з європейськими вимогами, норма про капітал не менше 5 млн євро, як це передбачено директивами ЄС для кредитних установ, не буде продубльована для українського ринку - місцеві вимоги до рівня капіталу будуть адекватними та пропорційними, і враховуватимуть можливості ринку.

В свою чергу, Катерина Рожкова розповіла учасникам зустрічі про бачення НБУ щодо створення Фонду гарантування вкладів для кредитних спілок. Зокрема, вона наголосила, що Нацбанк вважає за доцільне створення такого Фонду, проте механізм його наповнення та функціонування, особливо в кризові періоди, має бути детально пропрацьований з ринком.

Представники ринку під час обговорення активно цікавились широким переліком питань, зокрема, планами Нацбанку по збиранню звітності з ринку. Відповідаючи, Олександр Бевз зауважив, що до 1 липня 2020 року вони мають звітувати так, як і раніше. Водночас, у перехідний період буде налаштовано систему та підходи до подачі звітності учасниками ринку до НБУ.

Також цікавились можливим фінансовим навантаженням, пов'язаним зі змінами в роботі заради виконання нових вимог. У своїй роботі з напрацювання нового регулювання, Національний банк виходитиме з розуміння реального стану ринку та його можливостей, і всі зміни запроваджуватиметься поступово та з урахуванням специфіки кредитних спілок.

Інші питання стосувались ставлення Національного банку до саморегульованих організацій на ринку, про аудит кредитних спілок, статусу неприбутковості КС та щодо особливостей виконання кредитними спілками закону про захист прав споживачів.

Детальну інформацію можна переглянути у презентації за посиланням.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1606

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net