Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

2019 рік - рік Григорія Галагана, споборника кредитної кооперації в Україні

2019 рік - рік Григорія Галагана, споборника кредитної кооперації в Україні 

 

2019 року відзначається 200 років з дня народження Григорія Павловича Галагана, видатного українського державного та громадського діяча, мецената та патріота, чиє ім'я вписане в історію кредитно-кооперативного руху.

Завдяки Григорію Галагану 26 жовтня 1871 року в історії кредитно-кооперативного руху України відбулася важлива подія. Г. Галаган отримав дозвіл на відкриття Сокиринського ощадно-позичкового Товариства ім. Павла Галагана, яке згодом стало одним з кращих у ХІХ ст.

Заснувавши Сокиринське товариство, Г. Галаган став "піонером кредитної кооперації на Україні". Товариство "матеріально зміцнило членів не тільки своєї місцевості, а й околиць, та мало великий ідейновиховний і організаційно-прикладний вплив на подібні товариства по всій Україні".

За роки свого існування Сокиринське кооперативне товариство значно зросло за кількістю членів та обсягом фінансово-господарської діяльності. Якщо станом на 14 травня 1872 р. до складу Товариства входило 16 осіб, то вже в 1899 р. його сфера впливу поширювалася на 22 населених пункти і нараховувало 960 членів. Перетворившись у крупний осередок підтримки селянських господарств, воно активно сприяло розвиткові капіталістичних відносин на селі.

Визнанням державою заслуги Григорія Павловича у кредитно-кооперативній справі стало обрання його згодом Головою державної комісії у справах кредитної кооперації при Міністерстві фінансів. 

З біографічною довідкою Григорія Галагана можна ознайомитися за посиланням >>>


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1590

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net