Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС взяла участь у заході проекту USAID "Трансформація фінансового сектору": Фінансова грамотність, фінансова інклюзія та фінансовий добробут в Україні

05 червня ВАКС взяла участь у прес-конференції на тему: «Чи фінансово грамотні українці? Презентація результатів загальнонаціонального дослідження», співорганізаторами, якого були Проект USAID "Трансформація фінансового сектору" та Національний банк України.

Програми фінансової грамотності мають бути одним з найважливіших пріоритетів для України. Нове дослідження фінансової грамотності в Україні, проведене з використанням методики Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), показало, що Україна разом з Польщею знаходиться на 30-ому та останньому місці у рейтингах. Результат України за Індексом фінансової грамотності ОЕСР (знання, ставлення, поведінка) становить 11,6 балів (проти 13,2, що є середнім показником тридцяти країн) і переконливо свідчить про те, що Національна стратегія з підвищення фінансової грамотності є вкрай важливою.

Опитування було проведено на замовлення Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" та Національного банку України методом інтерв'ю «обличчя до обличчя» у грудні 2018 року. Загальнонаціональна вибірка становила 2007 респондентів віком від 18 до 79 років. Похибка не перевищує 2,2%. «Це третє опитування з фінансової грамотності в Україні. Проте, це перше в історії України опитування, яке проводилося на основі анкети, яку розробила ОЕСР. Це дозволяє розрахувати Індекс фінансової грамотності ОЕСР для України та порівняти його з результатами тридцяти інших країн», - зазначив Роберт Бонд, керівник Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Індекс фінансової грамотності ОЕСР складається з балів за фінансові знання (наприклад, базових понять процентів, інфляції), ставлення до питань, які стосуються фінансів (наприклад, короткострокове чи довгострокове мислення) та фінансову поведінку (наприклад, фінансове планування, здійснення заощаджень). Низький рейтинг України пов'язаний з поганими результатами за компонентами індексу, які стосуються ставлення та знань.

«Відмінності між країнами є вражаючими. Середній бал за ставлення до фінансових питань в Україні був 2,4 (за шкалою від 1 до 5) і був набагато нижчим за середній показник (3,3) тридцяти країн, які брали участь в опитуванні», зазначив Роберт Дрейк, основний автор звіту за результатами дослідження. На низький бал за ставлення, очевидно, впливає нестійкий характер економічного зростання країни, дві фінансові кризи за останні п'ятнадцять років, інфляція та девальвація національної валюти»

Рівень фінансової грамотності є найнижчим у віковій групі 18-24 роки (10,6 балів проти 12,1 у віковій групі 25-34 роки). Це вказує на те, що пріоритетними могли б стати ініціативи з фінансової грамотності для підлітків і молоді. Українці рішуче підтримують викладання фінансової грамотності у школах - 70% хотіли б, щоб дітей навчали в школі, як розпоряджатися своїми фінансами

Дослідження демонструє, що програми з фінансової грамотності повинні бути одним з найважливіших пріоритетів для України. Люди з нижчими доходами, нижчим рівнем освіти та ті, які не мають банківських рахунків, демонстрували нижчі результати та почувалися менше фінансово забезпеченими. Такі українці найбільше б виграли від фінансової просвіти. 

Пропонуємо ознайомитись з результатами опитування за посиланням >>>

                                                                                                                                                                                                                                                     Інформація з Прес-релізу Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору"

 


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1588

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net