Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

В рамках Х-ї Міжнародної агропромислової виставці та форумі «AGROPORT West Lviv 2019», відбулась дискусійна панель на тему: «Фінансування агровиробників: послуги, інструменти, можливості»

21 березня 2019 року, в рамках Х-ї Міжнародної агропромислової виставці та форумі «AGROPORT West Lviv 2019», відбулась дискусійна панель на тему: «Фінансування агровиробників: послуги, інструменти, можливості», яка була організована за сприяння та підтримки Проекту «Кредитування сільськогосподарських виробників (КЕП)», в ході якої взяла участь Президент ВАКС Ольга Мороз та кредитні спілки - учасники ВАКС та ОКС «Програма захисту вкладів».

З вітальним словом  до учасників дискусійної панелі звернулась керівник проекту Ева Сєржинська, яка представила Проект КЕП, що впроваджується Всесвітньою радою кредитних спілок (WOCCU) за підтримки американської агенції USAID. Пані Ева зазначила, що Проект КЕП направлений на розширення кредитування аграрних виробників та подякувала всім за присутність.

Начальник відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Галина Камінська представила регіональну програму підтримки сільськогосподарських виробників і відмітила, що Комплексна програма спрямована на підтримку саме дрібного фермера, малого і середнього виробника. 

Директор з розвитку ГО "Українська ключова ініціатива" Світлана Зубрицька презентувала проект "Нові технології фінансування мікровиробників" як спільний пілотний проект з ЦКС «Анісія» (м. Львів).

Пані Світлана зазначила: «Я завжди вірила в кредитні спілки. Вже майже 20 років я працюю по різних проектах з кредитними спілками. Кредитні спілки розвиваються, реагують на ринок і приречені бути на цьому фінансовому ринку й надалі».

Голова Правління ЦКС «Анісія», Володимир Сидоровський прокоментував: «Цей проект адаптований до нашого українського законодавства про кредитні спілки. Ми побачили, що через цей проект можливо надати доступ до ресурсів через кредитну спілку нашому населенню. Пілотний проект пройшов успішно і дасть нам черговий рівень підтримки суспільства»

 

З презентацією «Нові технології фінансування мікровиробників» можна ознайомитися за посилання >>>

Також було презентовано новий мобільний додатк «m-Agri» від «Київстар» та їхній перший меморандум про співпрацю з кредитною спілкою «Кредит-Союз» (м. Черкаси).

З презентацією «m-Agri» можна ознайомитися за посиланням  >>>

Генеральний менеджер AGROPORT Дмитро Титаренко презентував винятковий для нашого ринку довідник «Кролівництво - бізнес вихідного дня», який дасть змогу зменшити ризик запуску даного виду агробізнесу для членів кредитних спілок, довідник виданий за сприяння Проекту КЕП.

 

 

Своє бачення перспектив агрокредитування за допомогою кредитних спілок представили президент ВАКС Ольга Мороз та віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко.

Зокрема, президент ВАКС Ольга Мороз зазначила:

«На сьогоднішній день, ми маємо досвід кредитних спілок в агрокредитуванні, цей досвід позитивний, і тому, я хочу відмітити, базуючись на статистиці 2016 - 2018 років, обсяг агрокредитування в кредитних портфелях кредитних спілок збільшився у два рази. Це говорить про те, що: є потреба в цих кредитах, є ті, хто їх надає та є перспектива розвитку цього напряму кредитування.

Яким чином відбувається взаємодія кредитних спілок між міжнародними проектами технічної допомоги і, взагалі, навіщо таке спілкування потрібно. Вже більше п'яти років кредитні спілки підтримуються міжнародними проектами в напрямку агрокредитування. На сьогодні, завдяки Проекту USAID «КЕП», ми вже можемо обговорити, яка практика агрокредитування існує, яка практика може впроваджуватись абсолютно законно, прозоро і буде мати довгострокову перспективу. Проекти на себе беруть важливу місію: це ознайомлення кредитних спілок та  майбутніх споживачів з базовими знаннями в агрокредитуванні. Також вони надають технічну і софтову підтримку.  Таким чином, є центри, які можуть акумулювати досвід, який на сьогодні напрацьований. В перспективі, можна сказати, що ми маємо зацікавлені сторони - кредитна спілка та споживач.

 На сьогодні  представники асоціацій та кредитні спілки знають, що є зареєстрований законопроект у Верховній Раді України, який підтримується депутатським корпусом. В цьому законопроекті є важлива позиція про застосування такого продукту, як агрокредитування та надання можливості юридичним особам - фермерським господарствам, кооперативам бути членами кредитної спілки. Якщо ця норма буде підтримана в залі Верховної Ради ми одержимо  «золотий цикл»: виробничий кооператив - кредитна спілка - споживчий кооператив, який дозволить розвивати фермерство і середнє підприємництво. Така законодавча підтримка також дозволить зменшити ризики при застосуванні аграрних розписок, так як члени кредитної спілки - юридичні особи будуть мати взаємну спільну відповідальність».

Також, Президент ВАКС, Ольга Мороз зауважила, що на сьогоднішній день підтримка міжнародних проектів впроваджує фінансову грамотність для кредитних спілок та допомогу фермеру і підприємцям. Так формується кредитна культура, завдяки якій буде багато перспектив для розвитку  агрокредитування в майбутньому.  


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1575

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net