Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Відбулось чергове засідання робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу — небанківських установ

30 листопада 2010 р. відбулось чергове засідання робочої групи з розгляду проблемних питань суб'єктів первинного фінансового моніторингу — небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансування тероризму.

У засіданні взяли участь фахівці Держфінмоніторингу, Держфінпослуг, ДКЦПФР і представники об'єднань фінансового та фондового ринків.

На засіданні обговорювали положення нормативно-правових актів, ухвалених КМУ, Держфінмоніторингом і відповідними суб'єктами державного фінансового моніторингу на виконання Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та особливості здійснення фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу».

За підсумками обговорення вважаємо за необхідне повідомити членів ВАКС про таке.

У цілому на стадії завершення робота по нормативно-правовим актам, що доопрацьовувалися відповідно до нової редакції Закону.

Так учасникам ринку слід звернути увагу на Постанову КМУ № 747 щодо облікового ідентифікатору (на виконання вимог якої суб'єкту первинного фінансового моніторингу необхідно подати запит до Держфінмоніторингу та отримати обліковий ідентифікаційний номер).

На Накази Держфінмоніторингу № 137 (про відстеження фінансових операцій і надання інформації), № 136 (встановлення термінів подання інформації), № 172 (рішення про зупинення фінансової операції), № 135 (щодо виконання судових рішень), № 148 (про встановлення форм обліку фінансових операцій та подання інформації про їх проведення), № 152 (щодо механізмів подання інформації в електронному вигляді), № 149 (щодо переліку терористів).

Президент ВАКС у рамках обговорення поставила питання щодо необхідності якомога швидше ухвалити Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами № 25 (яке все ще знаходиться на погодженні в державних органах) та акцентувала увагу на питанні ідентифікації членів кредитних спілок при кредитуванні між кредитними спілками.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net