Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Президент ВАКС взяла участь у круглому столі, під час якого зустрілися керівництво Держфінпослуг і представники об’єднань учасників ринків фінансових послуг

18 листопада 2010 року за участю керівництва Держфінпослуг та об'єднань учасників ринків фінансових послуг відбувся круглий стіл, під час якого розглядали ситуацію, що склалася в сфері державного регулювання і нагляду за діяльністю небанківського фінансового сектору.

У роботі круглого столу взяли участь голова Держфінпослуг В. О. Волга, заступники голови А. В. Литвин, І. О. Говорун, В. П. Левченко, М. Д. Лутак, член Комісії — директор департаменту О. М. Калінін і керівники Ліги страхових організацій, Української федерації убезпечення, Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, Національної асоціації кредитних спілок України, Всеукраїнської асоціації ломбардів, Ради бухгалтерів та аудиторів, благодійного фонду «Взаємодопомога».

Голова Держфінпослуг В. О. Волга зазначив, що цей круглий стіл було проведено за дорученням прем'єр-міністра України М. Я. Азарова.

Говорячи про кредитні спілки, В. О. Волга звернув увагу на таке.

З 212 кредитних спілок, у яких закінчився строк дії ліцензії, до Держфінпослуг звернулося тільки 152 кредитні спілки. 56 з них вже одержали ліцензії, інші, не зважаючи на те, що отримали відмови, з якими не погодилися, не звернулися ані до апеляційної комісії Держфінпослуг, ані до суду з оскарженням рішення про відмову.

Щодо запровадження бланків суворої звітності для договорів з надання фінансових послуг, В. О. Волга зауважив, що ця пропозиція була знята в ході обговорення Податкового кодексу в комітеті Верховної Ради з питань оподаткування та митної політики. При цьому пан Волга погодився з тим, що встановлення такої норми дискримінує умови надання фінансових послуг кредитними спілками в порівнянні з банками.

Говорячи про співпрацю з ринком, пан Волга звернув увагу на те, що зараз при Держфінпослуг працює більше 10 робочих груп по розробці змін і доповнень до нормативно-правових актів.

Під час круглого столу учасники також обговорювали питання щодо здійснення дозвільних процедур та ведення Державного реєстру фінансових установ з боку Держфінпослуг, питання взаємодії регулятора й ринку з метою попередження негативних тенденцій і явищ у діяльності фінансових установ. Було акцентовано увагу на тому, що наразі пріоритетним для Держфінпослуг є вирішення системних питань і створення сприятливих умови для розвитку та функціонування ринку фінансових послуг.

За результатами роботи круглого столу буде підготовлено протокол, з яким учасників, у тому числі Всеукраїнську асоціацію кредитних спілок, ознайомлять додатково.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net