Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Президент ВАКС ознайомилася з досвідом Бразилії у виведенні аграрних розписок на аграрний і фінансовий ринки

Проект IFC «Аграрні розписки в Україні» 6 червня провів формум, щоб ознайомити гравців українського аграрного та фінансового ринку з досвідом Бразилії у виведенні аграрних розписок на ринок цінних паперів. Серед головних спікерів — Жозе Антоніо Граньяні, старший фінансовий спеціаліст, група Світового банку, та Джонатас Корі, партнер-засновник інвестиційної компанії Leaf Capital, Бразилія.

Участь у заході взяла Ольга Мороз, президент ВАКС.

На думку керівника програми IFC «Розвиток фінансування агросектору в Європі і Центральній Азії» Лії Сороки, Україна зі списком культур під аграрні розписки в 14 позицій є глобальним інноватором в цьому напрямку.

«На цей рік були розписки під зернові та олійні. Зараз є для малини, часнику, гречки… Вже 14 різних культур. Це глобальні інновації», — сказала експерт в коментарі агентству Інтерфакс-Україна під час громадського форуму «Досвід Бразилії у використанні аграрних розписок на ринку цінних паперів».

При цьому вона додала, що у Бразилії під розписки підпадають чотири культури, а на Ямайці — одну (кава).

За словами Сороки, основними перешкодами для заходу інвесторів в нашу країну є політичні ризики напередодні виборів, а також озброєний конфлікт на Сході. У той же час вона уточнила, що Україна поліпшила свої позиції на світовому ринку. «Інвестори відзначають, що Україна має позитивні асоціації з аграрними розписками. Інструмент працює. З кожним роком у нас все більше кредиторів і, я думаю, ми будемо рости надалі», — зазначила вона.

Як відзначають в IFC, станом на 5 червня в Україні зареєстровано 550 аграрних розписок на суму понад 130 млн доларів. Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом групи Світового банку, в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.

Довідка. Аграрна розписка — товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою у вигляді майбутнього врожаю. За аграрну розписку позичальник може розрахуватися або грошовими коштами, або постачанням сільськогосподарської продукції.

Новина підготовлена з використанням матеріалів ресурсу agroinsider.com.ua


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1532

 


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net