Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

За дорученням Уряду розпочато реалізацію національного Плану дій за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом Ради Європи MONEYVAL

Державна служба фінансового моніторингу України повідомляє, що продовжує здійснювати координаційні заходи з удосконалення та підвищення ефективності національної системи фінансового моніторингу за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL).

За підсумками ретельно проведеного аналізу Звіту Комітету MONEYVAL по Україні, де визначено ряд аспектів роботи національної системи фінансового моніторингу, які потребують удосконалення, Держфінмоніторингом спільно з усіма зацікавленими державними органами підготував План дій щодо удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом MONEYVAL. Цей документ схвалено 12 квітня 2018 р. на п’ятому засіданні Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та направлено Держфінмоніторингом на розгляд Уряду.

Кабінет Міністрів України 29 травня підтримав пропозицію ухвалити узгоджений План дій та надав відповідні доручення щодо його подальшої реалізації.

У зв’язку з цим Голова Держфінмоніторингу Черкаський Ігор Борисович відзначив, що успішна реалізація запропонованого Плану дій є надзвичайно важливим елементом розвитку національної системи фінансового моніторингу та показником зростання її ефективності.

Вищевказаний документ містить 61 пункт законодавчого, методичного та практичного спрямування, а також комплекс заходів, пов’язаних із необхідністю удосконалити роботу:

  • з розслідування злочинів, пов’язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму;
  • міжнародного співробітництва;
  • забезпечення прозорості бенефіціарної власності юридичних осіб;
  • регулювання і нагляду та методично-роз’яснювальної роботи суб’єктів державного фінансового моніторингу;
  • протидії фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення,  а також цільових фінансових санкцій;
  • іншими завданнями у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Слід зазначити, що перший звіт про хід виконання Плану дій Україна буде представляти Комітету Ради Європи MONEYVAL вже на першому Пленарному засіданні 2019 року.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1530

 

 

 


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net