Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Експерти говорили про якісне регулювання як запоруку прогресу нашої країни

У пятницю, 25 травня, в Українському інституті майбутнього (м. Київ) відбувся круглий стіл на тему «Якісне регулювання — запорука прогресу країни».

Серед спікерпів Ксенія Ляпіна — голова Державної регуляторної служби України, Оксана Продан і Марія Іонова — народні депутати України, Юрій Бондарєв — президент громадської спілки «Національна організація роздрібної торгівлі» (НОРТ), Ігор Бураковський — голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Андрій Забловський — керівник Секретаріату Ради Підприємців при Кабінеті Міністрів України.

Головними темами для обговорення були такі:

  • проблема законодавчого «спаму» та відсутність практики аналізування регуляторного впливу законодавчих ініціатив, що пропонуються депутатами;
  • приклади успішного міжнародного досвіду дерегуляції та запровадження практик кращого регулювання;
  • статус плану дерегуляції в Україні, актуальні проблеми малого та середнього бізнесу в Україні (РРО, перевірки);
  • дерегуляція та жорсткі необґрунтовані обмеження, міжнародний досвід.

На думку присутніх у залі, дискусія про взаємозв'язок прогресу й якісного регулювання дуже цікавою — насамперед тим, що до неї долучилися представники законодавчої та виконавчої гілок влади.

За результатами обговорення учасники зазначили про необхідність аналізу економічного впливу кожного законопроекту, який подається народними депутатами, а також необхідність проведення відстеження впливу прийнятих законів, з метою виявлення необгрунтовних законодавчих обтяжень для суб’єктів господарювання.

Під час робочого діалогу президента ВАКС Ольги Мороз з народним депутатом України п. Марією Іоновою, заступником Голови Комітету ВР з питань європейської інтеграції, щодо нерозповсюдження на кредитні спілки вимоги відповідної Директиви ЄС та Регламенту щодо 5 млн євро до капіталу, п. Марія підтвердила, що імплементація Директив у сфері фінансів має відбуватися з урахуванням внутрішніх вимог України.

Додатково повідомляємо, що питання виключення кредитних спілок України зі сфери застосування Директиви ЄС 2013/36/ЄС про доступ до діяльності кредитних організацій і пруденційного нагляду за діяльністю кредитних установ та інвестиційних фірм та Регламенту Європейського парламенту та Ради (ЄС) 575/2013 про пруденційні вимоги до кредитних організацій та інвестиційних компаній, включено як окрему дію до Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року (відповідальна Нацкомфінпослуг).


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1519

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net