Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Відбулося чергове засідання робочої групи щодо проблемних питань застосування заходів впливу з боку Держфінпослуг

17 листопада у рамках засідання робочої групи при Держфінпослуг, створення якої ініціювала ВАКС, триває робота над проектом змін і доповнень до Положення про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг заходів впливу (затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 13 листопада 2003 року № 125).

Багато пропозицій надали представники об'єднань страхового ринку, і найближчим часом слід очікувати оприлюднення проекту змін і доповнень до Положення про застосування заходів впливу.

Проте, на окремі питання застосування заходів впливу до кредитних спілок Президент ВАКС Вікторія Волковська отримала відповіді Держфінпослуг у рамках роботи групи.

Так ВАКС ставила питання:

1. Якщо до кредитної спілки застосовано захід впливу у вигляді розпорядження про усунення порушень. Кредитна спілка вживає заходи для усунення виявлених порушень та у встановлений у розпорядженні строк повідомляє Держфінпослуг про його усунення й надає відповідні підтверджуючі документи.

Проте, відповідно до законодавства Держфінпослуг не зобов'язана повідомляти суб'єкт нагляду після розгляду документів, що надійшли на виконання рішення про застосування заходу впливу, і виникає питання, коли кредитна спілка не знає чи вважає Держфінпослуг порушення усуненими, чи — ні.

Учасники робочої групи дійшли згоди про те, що кредитна спілка, усунувши порушення та повідомивши про це Держфінпослуг має право звернутися до Комісії із запитом щодо того, чи є в кредитній спілці не усунені правопорушення.

Слід звернути увагу, що в разі подання документів на ліцензію, переоформлення документів кредитної спілки, для своєчасного усунення непорозумінь, кредитна спілка також може заздалегідь звернутися до Держфінпослуг із запитом (проханням повідомити) щодо відсутність у кредитної спілки невиконаних розпоряджень Держфінпослуг.

2. Щодо ситуації, коли до кредитних спілок застосовують заходи впливу у вигляді штрафних санкцій за відсутність електронних звітних даних, коли спілки подавали електронні звітні дані на дискеті, але інформація на дискетах була втрачена при пересилці.

Держфінпослуг прийняла до уваги цю проблему, ще раз запропонувала учасникам ринку використовувати при поданні звітів компакт-диски, проте, навела: відтепер, якщо дискета не відкривається або не завантажується, Комісія надсилає учаснику ринку лист-повідомлення із пропозицією повторно подати інформацію на іншому ніж дискета носії.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net